Politika
ADEMOVIĆ PROZIVA NAČELNIKA NOVOG GRADA: "Nek' se Efendić pokrije po glavi i postidi"
27. Jun. 20250
U gašenju požara učestvovalo je oko 50 vatrogasaca sa 17 vozila.
Politika
05. Nov. 2023
0
Na otvorenoj pijaci 'Kvadrant' u sarajevskom naselju Otoka danas je u poslijepodnevnim satima izbio požar.
U gašenju požara učestvovalo je oko 50 vatrogasaca sa 17 vozila.
Nastala je velika materijalna šteta. O požaru se oglasio i načelnik Općine Novi Grad Semir Efendić.
"Kada je prije dvije godine izbio požar na stambenom objektu u ulici Nusreta Prohića u Buča Potoku, bilo je stotine komentara kako je neko 'bacio oko' na lokaciju, kako će se tu praviti zgrade, itd. Ništa od toga se nije desilo, objekat je obnovljen onakav kakav je i bio s tim da su stanari objekta dobili opremljeno i potkrovlje kako bi imali više korisnog prostora.
Tako i sa pijacom na Otoci, učinit ćemo sve, zajedno sa drugim nivoima vlasti da ljudima čija egzistencija zavisi od pijace koja je izgorjela pomognemo", naveo je Efendić.
Ukazao je i na još jedan problem.
"Ovdje se može jedino napomenuti da je nakon požara u Buča Potoku više od godinu i po dana općina sama snosila troškove smještaja i hrane za građane koji su ostali bez krova nad glavom, a dio onih koji su se prvi dan pojavili na mjestu požara i obećali pomoć, nisu se više pojavljivali niti učestvovali u obnovi stradalih domova. Nadam se da će ovaj put biti drugačije", naveo je Efendić.
Na lice mjesta danas su stigli predstavnici Vlade KS, ali gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić koji su obećali pomoć.
Politika
ADEMOVIĆ PROZIVA NAČELNIKA NOVOG GRADA: "Nek' se Efendić pokrije po glavi i postidi"
27. Jun. 20250
Mini market
EFENDIĆ O OTKAZIVANJU RABINSKE KONFERENCIJE: "Ključne uloge u ovom razrađenom scenariju igrali mediji bliski HDZ-u, ali i...!"
13. Jun. 20250
Vijesti
EFENDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Kako je moguće da u Sarajevu postoje stranke i njihovi zastupnici u Parlamentu BiH koji će glasati za..."
12. Jun. 20250
Politika
EFENDIĆEVA PORUKA S BRDA ŽUČ: "Sistemski i planski nam ruše državu, probudimo se"
08. Jun. 20250
HiTec
SAMSUNGOVI PAMETNI TELEFONIi DONOSE SNAŽNE PERFORMANSE: Ipak, neke greške se poavljaju
Prije 3h0
Kultura
QUENTIN TARANTINO JE SVE ANALIZIRAO I OBJASNIO: Kaže da su ovi filmovi označili kraj zlatnog doba Hollywooda
Prije 4h0
Politika
ENVER HALILOVIĆ O SAMITU U SKOPLJU: "Nažalost, Bosna i Hercegovina čak nije uspjela ni da ponudi..."
Prije 4h0
Hronika
TEŽAK UDES MOTOCIKLISTE IZ BOSNE I HERCEGOVINE U AUSTRIJI: Spasavao ga helikopter
Prije 4h0
Politika
REAKCIJA ALME ČOLO PODIGLA PRAŠINU: "Gdje su Bošnjaci, ima li ih u ovoj zemlji?"
Prije 21h0
Politika
(NE)UTEMELJENI OPTIMIZAM BORJANE KRIŠTO: Dodik, Čović i ostali "gore" za milijardama eura iz EU, nikome nije jasno "mašu" li opet neusaglašenim dokumentom
30. Jun. 20250
Politika
NAKON DRŽAVNE PUCA I FEDERALNA KOALICIJA: Trojka i HDZ ostaju bez ruku, na naplatu stigla obećanja iz aprila 2023.
29. Jun. 20250
Politika
MIRSAD ZAIMOVIĆ ZA "SB" O MOGUĆOJ NOVOJ VEĆINI U ZD-u PFBiH: "Bilo bi to samoubistvo i način da se 'Trojka' sa satelitima...“
30. Jun. 2025
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.