Mini market
NIKO SE NE SMIJE UZDIĆI IZNAD DRŽAVE: Srđan Mandić o uklanjaju nelegalno postavljene "skalamerije" kod Narodnog pozorišta (VIDEO)
Prije 11 min0
Oni pišu i da Washington pokušava natjerati svijet da voli njega - posredstvom bombardovanja, širenja virusa, ucjena i podmićivanja.
Društvo
17. Nov. 2023 17. Nov. 2023
6
Ambasada Ruske Federacije u BiH reagovala nakon što je SAD uvela novu turu sankcija političariama iz RS-a.
Oni su naveli da je to “još jedna porcija destruktivnih sankcija” Washingtona, navodeći da se sankcije uvode i protiv očeva, i protiv djece te da uskoro treba da očekujemo i “sankcije protiv mrtvih i još nerođenih”.
"Najneobičnija stvar ovdje je da se sankcije uvode navodno zbog kršenja međunarodnog prava. Ali svima je već jasno da SAD pljuju po međunarodnom pravu, po Dejtonskom mirovnom sporazumu u BiH zarad svojih mitskih ‘pravila, na kojima je zasnovan svijet’. Sankcije se usvajaju pod izmišljenim izgovorima, koji odražavaju glavnu stvar - da svim sredstvima sačuvaju jednopolarni svijet i svoj globalni monopol u uslovima, kada SAD već nisu sposobne za poštenu tržišnu konkurenciju”, naveli su iz Ambasade.
Oni pišu i da Washington pokušava natjerati svijet da voli njega - posredstvom bombardovanja, širenja virusa, ucjena i podmićivanja.
"I naravno, sankcija. Ali kao što je poznato ljubav se ne može kupiti. Zato sve više ljudi govore i još više će reći gudbaj Amerika", naveli su iz Ambasade Ruske Federacije u BiH navodeći da je “takvo sankciono ludilo”.
Jučer je SAD uvela sankcije Petru Đokiću, ministru industrije, energetike i rudarstva RS i lideru SP-a, Dušku Peroviću, šefu Predstavništva RS u Rusiji i članu Izvršnog odbora SNSD-a Savi Cvijetinoviću.
Mini market
NIKO SE NE SMIJE UZDIĆI IZNAD DRŽAVE: Srđan Mandić o uklanjaju nelegalno postavljene "skalamerije" kod Narodnog pozorišta (VIDEO)
Prije 11 min0
Vijesti
SNAŽNA PORUKA JOSEPA BORRELLA: "Najbolji način da odamo počast Srebrenici je da zaustavimo drugi genocid u Gazi"
Prije 26 min0
Svijet
POTRAGA ZA NESTALIM SE NASTAVLJA: Trump doputovao u Teksas kako bi procijenio štetu nakon stravičnih poplava
Prije 33 min0
Društvo
BH NOVINARI O GAŠENJU AL JAZEERE BALKANS: "Nenadoknadiv udar na medijsku zajednicu regije"
Prije 44 min0
Društvo
POGLEDAJTE KAKO U SRBIJI UČE DJECU O GENOCIDU U SREBRENICI: "Zna se ko snosi odgovornost"
10. Jul. 20250
Društvo
PROVOKACIJE NA ULAZU U POTOČARE: Sve ovo se događa u periodu dok svijet obilježava 30. godišnjicu genocida u Srebrenici (VIDEO)
10. Jul. 20250
Društvo
NATAŠA KANDIĆ OBJAVILA FOTOGRAFIJU: U Beogradu osvanuo kamen - spomenik žrtvama genocida u Srebrenici
11. Jul. 20250
Društvo
RIJEČI FADILE EFENDIĆ, PREDSJEDNICE UDRUŽENJA "SREBRENIČKE MAJKE", TREBA PROČITATI I ZAPAMTITI: "Teško onome ko nekog mrzi, on sam sa sobom..."
Prije 6h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 6
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.