NAJVIŠE U HISTORIJI: U izraelskim napadima u Gazi ubijena 104 radnika UN-a

U napadima na Pojas Gaze od 7. oktobra ubijeno je najmanje 12.300 Palestinaca

  • Svijet

  • 19. Nov. 2023  

  • 0

U intenzivnim napadima izraelske vojske na Pojas Gaze ubijena su 104 radnika Ujedinjenih nacija (UN). 

Iz Agencije Ujedinjenih naroda za pomoć palestinskim izbjeglicama na Bliskom istoku (UNRWA) navedeno je da je još jedan uposlenik UN-a ubijen u zračnom napadu koji je Izrael izveo na sjeveru Gaze 18. novembra.

Saopćeno je da su od 7. oktobra poginula 104 uposlenika UN-a, javlja Anadolu Agency.

Navedeno je da je to najveći broj poginulih pripadnika UN-a u sukobima u historiji UN-a. 

U izraelskim napadima na Pojas Gaze od 7. oktobra ubijeno je najmanje 12.300 Palestinaca, uključujući 5.000 djece i 3.330 žena.

 Hiljade zgrada, uključujući bolnice, džamije i crkve ili su oštećene ili uništene u izraelskim nemilosrdnim napadima na opkoljenu enklavu.

Izrael je odbacio sve glasnije pozive na prekid vatre do oslobađanja talaca koje drži Hamas.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...