OSMO KOLO PRVENSTVA BiH: Košarkaši Bosne upisali ubjedljivu pobjedu nad Borcem

Hadžifejzović je bio najefikasniji u redovima Bosne sa 15 poena i devet skokova

• 26. Nov. 2023

• 0

U derbiju kola osmog kola Prvenstva BiH, Košarkaški klub Bosna savladao je u gostima Borac 74:57.

Iako su Studenti loše otvorili utakmicu, i već nakon prve četvrtine gubili 21:11, vrlo brzo su konsolidirali redove, uspostavili kontrolu nad utakmicom i na poluvrijeme otišli s prednošću od jednog poena; rezultat je glasio 30:31.

U drugom poluvremenu, igrači Bosne odigrali su puno bolje te je prednost rasla za konačnih plus 17.

Hadžifejzović je bio najefikasniji u redovima Bosne sa 15 poena i devet skokova.

Pratili su ga Zubac sa 12 poena i osam skokova, te Božović sa 12 poena i sedam skokova

Ovom pobjedom Bosna ostaje na 2. mjestu tabele Prvenstva BiH, sa 6 pobjeda i 2 poraza.

Studenti u narednom kolu u gradskom derbiju u sarajevskoj Skenderiji dočekuju Spars.