Regija
STUDENT IZGOVORIO REČENICU KOJA VUČIĆA DOVODI DO LUDILA: „Predsjednik Srbije nije...“
06. Feb. 20251
Na vojnom aerodromu "Narednik- pilot Mihajlo Petrović" u Nišu predstavljeni su protivdronski PVO sistemi, bespilotne i upravljane zračne i zemaljske borbene platforme, a svoju sposobnost predstavila je i 63. padobranska brigada i druge specijalne jedinice.
Regija
10. Dec. 2023
0
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas u Nišu, zajedno sa predsjednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim, prikazu naoružanja i sposobnosti specijalnih jedinica Vojske Srbije.
Na vojnom aerodromu "Narednik- pilot Mihajlo Petrović" u Nišu predstavljeni su protivdronski PVO sistemi, bespilotne i upravljane zračne i zemaljske borbene platforme, a svoju sposobnost predstavila je i 63. padobranska brigada i druge specijalne jedinice.
Prisustvuju i ministar odbrane Miloš Vučević, načelnik Generalštaba Vojske Srbije Milan Mojsilović, kao i ministar finansija Siniša Mali i ministar vanjskih poslova Ivica Dačić.
Na aerodromu je izveden prkaz PASARS-16 u različitim varijantama sa antindron sistemom: PASARS - Mistral, četvorocijevac, sa novorazvijenim raketama zemlja-zrak, radar i ometač i PASARS - 16, "nulta" serija.
Zatim bit će prikazana ubojna sredstva rakete zemlja-zrak RLN-RF i RLN-TK i nove rakete zrak-zemlja, rakete ALAS i Loitering municija GAVRAN.
Vojska Srbije prikazala je i bespilotne letjelice PEGAZ, SENKA sa zemaljskim stanicom, Sistem RVML-02, VRABAC, Kiler dron OSICA, naoružani dron OBAD i naoružani mini KVADRIKOPTER.
Na Vojnom aerodrmu su i prikazane i kopnene besposadne platforme Mali Miloš V2, Mali Miloš V1, Mali Miloš logistički, Mali Miloš ultra laki i Zemaljska bezposadna platforma MF Niš.
Nakon toga Vojska Srbije predstavit će i Sistem za upravljanje vatrom minobacača.
63. padobranska brigada izvela je prikaz vertikalnog i horizontalnog manevra sa helikopterom H-145, Mi-35M, Mi-17 i Mi-8, modularnog terenskog vozila MTV, borbenih vozila Miloš 4x4 i Hamer.
Nakon toga svoje sposobnosti predstavila je i 72. brigada za specijalne operacije upotrebom helikoptera M-17 i daljinski upravljive besposadne platforme Mali Miloš N/V1.
Regija
STUDENT IZGOVORIO REČENICU KOJA VUČIĆA DOVODI DO LUDILA: „Predsjednik Srbije nije...“
06. Feb. 20251
Regija
PROFESOR JOVO BAKIĆ PORUČIO VUČIĆU: "Predaj se, što prije, što više budeš odugovlačio..."
03. Feb. 20250
Regija
PROGOVORIO BORKO STEFANOVIĆ: "Njihova krv je i na Vučićevim rukama i to je sam priznao..."
29. Jan. 20250
Regija
SVJETSKI MEDIJI PIŠU O MASOVNIM DEMONSTRACIJAMA U SRBIJI: Studenti povećali pritisak na Vučića, sve podsjeća na pad...
28. Jan. 20250
Kultura
UMRO JE PETAR GUDELJ: Odlazak jednog od najvećih hrvatskih pjesnika
Prije 16 min0
Hronika
SUMNJA SE DA JE NAORUŽAN: Nakon što je brutalno ubio suprugu i sina, pomahnitali Emir Selimović pobjegao je u vozilu...
Prije 31 min0
Svijet
STRAVA U AMERICI: Mlada majka ubila tri kćerke, četvrtu teško ranila pa počinila samoubistvo
Prije 35 min0
Hronika
NA KANTONALNOM SUDU U SARAJEVU: Počelo suđenje monstrumima s Pofalića koji su brutalno zlostavljali i ubili mladu ženu (FOTO)
Prije 46 min0
Regija
MEDOJEVIĆ UPOZORIO ĐOKOVIĆA: "Stvarni vlasnik Svetog Stefana je Milo Đukanović!"
11. Feb. 20250
Regija
UZBUNA U SRBIJI: Aleksandar Vučić falsificirao pismo Donalda Trumpa!?
Prije 20h5
Regija
NEMA NAZAD: Studenti u Srbiji idu u novu ogromnu akciju
11. Feb. 20250
Regija
SUDBINA "SRPSKOG SVETA": Zavladala je panika među Vučićevim saveznicima, ali Beograd ima pakleni plan - operaciju "Dimna zavjesa"!
10. Feb. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.