Regija
ZAKAZANO PONOVLJENO SUĐENJE KECMANOVIĆIMA: Glavni tužilac insistira na maksimalnoj kazni
31. Dec. 20250
Optužnicom Višeg javnog tužiteljstva u Beogradu predloženo je da sud oca Vladimira K. osudi na kaznu zatvora od 12 godina, a majku Miljanu K. na dvije i pol godine. Za vlasnika i instruktora u streljačkom klubu predloženo je po tri godine zatvora. Slijedi zakazivanje ročišta.
Hronika
27. Dec. 2023
0
Žalbeni sud u Beogradu odbacio je žalbu na optužnicu kojom je zatražena zatvorska kazna za oca i majku dječaka ubice iz Osnovne škole Vladislava Ribnikara, čije su žrtve devetero učenika i školski zaštitar, potvrdio je danas Viši sud u Beogradu, prenosi Hina.
Na prvom satu 3. maja 13-godišnji učenik je hicima iz očevog pištolja ubio školskog zaštitara i osmero učenika te ranio nastavnicu i još šestero ljudi. Naknadno je umrla još jedna djevojčica, deseta žrtva. Viši sud potvrdio je optužnicu protiv oca i majke dječaka te još dvije osobe iz streljane u koju je otac dovodio malodobnog sina.
Optužnicom Višeg javnog tužiteljstva u Beogradu predloženo je da sud oca Vladimira K. osudi na kaznu zatvora od 12 godina, a majku Miljanu K. na dvije i pol godine. Za vlasnika i instruktora u streljačkom klubu predloženo je po tri godine zatvora. Slijedi zakazivanje ročišta.
Tragedija u školi "Vladislav Ribnikar", nezapamćena u novijoj istoriji Srbije, potaknula je val građanskih protesta, a deseci hiljada ljudi idućih su mjeseci na ulicama Beograda i gradova diljem Srbije tražili da se obuzda nasilje u javnom prostoru, politici i medijima.
Zahtijevane su i ostavke čelnika policije, državne i sigurnosne službe (BIA) te ukidanje opskurnih reality show programa u elektroničkim medijima bliskim vlasti, ali tim zahtjevima nije udovoljeno. Istodobno, vlast je proevropsku opoziciju koja je pozvala na prosvjede optužila da "lešinari".
Roditelji djece iz "Ribnikara" ponovo su danas sivom i simbolično crvenom bojom prebojili natpis "škola" na ulici ispred zgrade, nakon više uzaludnih zahtjeva upućenih državnim institucijama da ta škola postane memorijalni centar.
Regija
ZAKAZANO PONOVLJENO SUĐENJE KECMANOVIĆIMA: Glavni tužilac insistira na maksimalnoj kazni
31. Dec. 20250
Regija
NALOŽENO NOVO SUĐENJE: Roditeljima dječaka ubice iz Beograda ukinute presude
21. Nov. 20250
Regija
OTKRIVENI NOVI DETALJI O DJEČAKU UBICI: Jedna stvar omela ga je da do kraja provede svoj plan
22. Sep. 20250
Hronika
KOLIKO VRIJEDI IMOVINA KECMANOVIĆA: Ovo su sve nekretnine roditelja dječaka ubice: - Ako ne budu isplatili ovu sumu, sve će biti RASPRODATO
27. Jul. 20250
Vijesti
SEDAM GODINA BEZ DIREKTORA: Hoće li FUP naredne sedmice konačno dobiti novo rukovodstvo
Prije 4 min0
Hronika
UHAPŠEN KRIJUMČAR: Za 800 eura ilegalno prevodio preko granice
Prije 4 min0
Sjećanje
OVO SE MORA PONAVLJATI: Povijesno tužna kamera Dževada Čolakovića
Prije 9 min0
Ekonomija
KRIZA I U SUSJEDSTVU: Sve manje građana planira zimske odmore u inozemstvu, najčešći motiv je...
Prije 9 min0
Hronika
ERVIN FEJZIĆ UBIJEN ISPRED SVOJE PEKARE ZBOG 50 DOLARA: Ubio ga neznanac u Americi na parkingu...
02. Feb. 20260
Hronika
SUMNJA SE DA JE JEDAN ČOVJEK SA ESTRADE NARUČIO NAPAD NA ČOLINU KUĆU: Bili prijatelji i saradnici, pa Čoli poslao bombaša na vrata
03. Feb. 20261
Hronika
ŠOKANTAN RAZVOJ SITUACIJE: Čola kolateralna šteta? Napadač pogriješio dvorište
03. Feb. 20260
Hronika
DODIKOV ŠEF OBEZBJEĐENJA U CENTRU NARKO-SKANDALA: Zaplijenjeno 138 kilograma droge na imanju Miše Partala
Prije 18h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.