Hronika
FRONTALNI SUDAR VOZOVA U DANSKOJ: Raste broj povrijeđenih, pet kritično
Prije 5 min0
Tužnu vijest za 24 sata potvrdili su iz Zagrebačkog kazališta lutaka čiji je Smiljanić bio član.
Kultura
11. Jan. 2024
0
Preminuo je glumac Branko Smiljanić, poznat iz brojnih popularnih hrvatskih serija poput "Ljubav u zaleđu", "Zabranjena ljubav", "Ponos Ratkajevih", "Bitange i princeze", "Vatre Ivanjske" i mnogih drugih.
Tužnu vijest za 24 sata potvrdili su iz Zagrebačkog kazališta lutaka čiji je Smiljanić bio član.
"Preminuo je nakon duge i teške bolesti. U kazalištu je bio aktivan do svog posljednjeg dana", rekla je Petra Mrduljaš iz Odnosa s javnošću.
Na društvenim mrežama od Smiljanića se oprostio i glumac Siniša Ružić.
"Otišao je kolega Branko Smiljanić, glumac, lutkar, sinkronizator puno puno crtića, i TV i koprodukcija, i puno toga još. Iz glumačke obitelji. Igrali smo zajedno u ‘O‘Kaju‘ na Histrionima. Sreo ga u Livadi još prije nove godine, još je radio. Sudionik Domovinskog rata, pričuvni časnik. Zbogom Branko", napisao je Ružić.
Branko je rođen u Zagrebu 1956. godine. Bio je i član Kazališta lutaka u Rijeci od 1978. do 1985. godine. U Zagrebačkom kazalištu lutaka je bio od 2003. i igrao je u predstavama "Odisej", "Mala sirena", "Neva Nevičica", "Čarobna frula".
Hronika
FRONTALNI SUDAR VOZOVA U DANSKOJ: Raste broj povrijeđenih, pet kritično
Prije 5 min0
Svijet
GEOPOLITIČKI POTRES NA ROGU AFRIKE: Dok traje rat u Gazi, samoproglašena država Somaliland uputila srdačnu čestitku Izraelu
Prije 15 min0
Vijesti
EMIR SULJAGIĆ O ZAHTJEVU ZA PUŠTANJE RATKA MLADIĆA: "Nema slobode za ratne zločince bez glasa preživjelih"
Prije 21 min1
Evropa
DIPLOMATSKI SKANDAL U EUROPI: Ruski veleposlanik izvrijeđao Meloni, talijansku premijerku nazvao "fašistom" i "ku...m"
Prije 25 min0
Kultura
60 GODINA DERVIŠA I SMRTI: Čiji je pisac Meša Selimović?
21. Apr. 20260
Kultura
130 GODINA VIJEĆNICE: Safet Zec izložbom "Sarajevske kuće" otvorio emotivno obilježavanje historijskog jubileja (FOTO)
20. Apr. 20260
Kultura
PREDSTAVLJENA KNJIGA ELIJA TAUBERA: "Tezaurus o sarajevskim Jevrejima" dokazuje značaj jevrejske kulture za Sarajevo i BiH
21. Apr. 20260
Kultura
"SB" U CENTRU SKENDERIJA: Otvoren 37. Sarajevski sajam knjige
22. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.