Politika
DODIK KAŽE DA ĆE NOVA NACIONALNA STRATEGIJA SAD-a DOVESTI DO "GAŠENJA" BiH: "Opstat će samo ono što funkcioniše, a to je RS"
Prije 4h1
Najveća opasnost predsjedniku RS prijeti u Sarajevu
Politika
09. Feb. 2024
0
Podružnica ruskog Russia today na Balkanu posvetila je danas tekst predsjedniku RS Miloradu Dodiku.
Najveća opasnost predsjedniku RS prijeti u Sarajevu, gdje se protiv njega vodi montirani proces zbog nepoštovanja odluka lažnog visokog predstavnika, piše ruski medij RT Balkan.
"Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je ugrožen, a prijetnje njegovim ubistvom treba ozbiljno shvatiti", upozoravaju sagovornici RT Balkan, nakon izjave šefa poslaničkog kluba SNSD-a Sanje Vulić da su dobili "određene informacije" iz kruga američke ambasade da se sprema atentat na Dodika.
Ministar unutrašnjih poslova Siniša Karan, s druge strane, uvjerava da MUP Srpske već duži vremenski period "preduzima niz mjera i radnji na zaštiti predsjednika Dodika, čime garantuje njegovu bezbjednost".
Na svakodnevnom nivou se, kaže, procjenjuju njegova ugroženost i zaštita, a na osnovu operativnih saznanja i razmjene informacija sa drugim policijskim agencijama analiziraju se sve potencijalne prijetnje.
Kao sagovonici u tekstu još su Sanja Vulić, Dževad Galijašević i Staša Košarac, a tekst obiluje optužbama na račun američke administracije.
RT Balkan, ispostava kremaljske državne propagande na srpskom jeziku? Svoj je medijski život RT Balkan započeo parolom "Kosovo je Srbija", a to je ionako preovlađujuća "zavetna lozinka" u ogromnoj većini medija u Srbiji, a nastavio "proruskim" izveštavanjem o ratu u Ukrajini, što je takođe dominantan ton u svim najpopularnijim srpskim medijima.
Politika
DODIK KAŽE DA ĆE NOVA NACIONALNA STRATEGIJA SAD-a DOVESTI DO "GAŠENJA" BiH: "Opstat će samo ono što funkcioniše, a to je RS"
Prije 4h1
Vijesti
DODIK OPLAKUJE OZLOGLAŠENOG ČETNIČKOG VOJVODU: "Hrabar i častan borac, hvala za sve..."
Prije 6h1
Politika
O ČEMU DODIK PRIČA: "Vodeći svjetski političar me pitao kako nisam poludio od tih stalnih prepreka"
17. Dec. 20250
Politika
SUD U BANJALUCI ODLUČIO: Nema žalbi, Dodik ostaje predsjednik
17. Dec. 20250
Politika
KOMŠIĆEV GOVOR IZ BRISELA ZABOLIO DODIKA; STIGLA I REAKCIJA: "SVE ŠTO JE IZGOVORIO BILA JE LAŽ"
Prije 22 min0
Svijet
ŠOK I NEVJERICA U SJEDINJENIM DRŽAVAMA: Objavljene nove fotografije iz Epsteinovog arhiva, na njima i poruke na tijelima - "1000 dolara za djevojku!"
Prije 22 min0
Politika
JASMIN EMRIĆ POTPUNO OTVORENO: "Ovo nisu zakoni kojima ćemo eliminisati korumpiranu političku mrežu iz pravosuđa"
Prije 25 min0
Evropa
LUKAŠENKO ZALEDIO EVROPU: "Orešnik je stigao u Bjelorusiju, spreman je za napad!"
Prije 32 min0
Politika
ADEMOVIĆ POZIVA INSTITUCIJE DA HITNO REAGUJU: "Ovo je signal za uzbunu..."
16. Dec. 20250
Politika
POLITIČKI ANALITIČAR ADMIR LISICA: Dragan Čović čeka „zeleno svjetlo“, moguće je i iznenađenje...
16. Dec. 20251
Politika
OTKRIVAMO / PRIZNANJA KOJA ĆE ODJEKNUTI U SRBIJI: Oni su „krivci“ za odustajanje Trumpovog zeta od Vučićevog mega-projekta...
17. Dec. 20250
Politika
IZJAVA ŽELJKA KOMŠIĆA ODZVANJA BRISELOM: "Etničke Bošnjake, koji najviše podržavaju EU put, lažno optužuju kao 'radikalno-islamističke', što nikada nisu bili"
Prije 23h3
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.