Svijet
IZ ANKARE DALI DO ZNANJA: Turska odbija Trumpov prijedlog
02. Feb. 20250
Uvođenje ekonomskih sankcija i embarga na oružje Izraelu jedini je način da se spriječi genocid u Gazi.
Svijet
09. Mar. 2024
1
Uvođenje ekonomskih sankcija i embarga na oružje Izraelu jedini je način da se spriječi genocid u Gazi.
Ocijenila je to specijalna izvjestiteljica UN-a za Palestinu Francesca Albanese u objavi na X-u.
Albanese je na toj društvenoj mreži podijelila objavu generalnog sekretara UN-a Antónija Guterresa koji se sastao s Palestincima čije su porodice stradale u Gazi.
Arms embargo and economic sanctions on Israel are the only way to stop the genocide in Gaza. #CeasefireNow https://t.co/8QJTvBbbEs
— Francesca Albanese, UN Special Rapporteur oPt (@FranceskAlbs) March 8, 2024
Stalno predstavništvo Palestine pri UN-u okupilo je u četvrtak palestinsku grupu od deset osoba koje su izgubile članove porodice u izraelskim napadima na Pojas Gaze. Te osobe sastale su se s Guterresom i članovima Vijeća sigurnosti UN-a.
The moment when a Palestinian woman recognizes her grandson, the child Amir Sabe Alaish, who was martyred along with his parents as a result of the Israeli occupation's bombing of their home in #Rafah southern Gaza Strip. #StopTheGenocideInGaza #GenocideJoeBiden #GenocideGaza pic.twitter.com/n7beRNhd8n
— Ebu Ubejde (@ebuubejde0) March 9, 2024
Svijet
IZ ANKARE DALI DO ZNANJA: Turska odbija Trumpov prijedlog
02. Feb. 20250
Svijet
"THE WALL STREET JOURNAL" PIŠE: Krhko primirje u Gazi počelo bez postizanja glavnog cilja Izraela
20. Jan. 20250
Svijet
PRIPADNICI HAMASA IH LIKVIDIRALI: Poginula četiri izraelska vojnika u Pojasu Gaze
11. Jan. 20250
Svijet
UPOZORENJE UN ZVANIČNIKA: "Naši napori da spasimo živote u Gazi na prelomnoj tački"
07. Jan. 20250
Hronika
POLICIJA U SREBRENICI OTKRILA PREVARU: Putem messengera "ojadili" žrtvu za 33.000 KM
Prije 12 min0
Društvo
DELEGACIJA FK ŽELJEZNIČAR DANAS JE POSJETILA VAREŠ: Plavi su se zaputili u Osnovnu školu i tom prilikom su...
Prije 18 min0
Kultura
POSLIJE KOMPLIKACIJE S PLUĆIMA U 75. GODINI: Preminuo sin Mire Banjac
Prije 26 min0
Hronika
SUD BiH: Potvrđena optužnica protiv Keljmendija i drugih za trgovinu drogom
Prije 32 min0
Svijet
ŠOKANTNE VIJESTI SA BLISKOG ISTOKA: "Spremni smo objaviti rat Izraelu ako...!"
04. Feb. 20250
Svijet
CHRIS HEDGES - GENOCID NA ZAPADNJAČKI NAČIN: Gaza je samo početak. Zastrašujući stroj industrijskog nasilja, koji sada desetkuje Palestince, postat će sveprisutan!
Prije 23h0
Svijet
TRUMP U OVALNOM UREDU IZNENADIO SVE: "Ako me oni ubiju, ostavio sam upute. Sravnit će sve..."
05. Feb. 20250
Svijet
OVAKO NEŠTO SVIJET JOŠ NIJE VIDIO: Donald Trump s jednom zemljom postigao sporazum bez presedana u međunarodnoj politici...
04. Feb. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.