DRAMA NA NEBU IZNAD RUSIJE: Stigli američki bombarderi, Kremlj digao MiG-ove!

Tenzije rastu...

  • Svijet

  • 24. Mar. 2024  

  • 0

Rusija je u nedjelju saopćila da je presrela dva američka strateška bombardera dok su se približavali granici zemlje preko Barentsovog mora.

Iz ruskog Ministarstva odbrane navedeno je da su ruski radari detektirali grupu letjelica koje se približavaju ruskom zračnom prostoru. Odmah su, tvrde, dignuti borbeni avioni MiG-31 kako bi se letjelice identificirale i kako bi se spriječilo kršenje ruskog zračnog prostora.

“Posada ruskog lovca identificirala je zračnu metu kao par strateških bombardera američkog zrakoplovstva B-1B”, navedeno je iz ruskog Ministarstva odbrane.

Kako se dalje navodi, strateški bombarderi prilagođavali su smjer leta kako im se približavao ruski borbeni avion, nakon čega se sigurno vratio na svoj aerodrom.

Nije bilo kršenja državne granice Rusije, navedeno je.

Dodali su da su manevri ruskog borbenog aviona izvedeni “strogo u skladu s međunarodnim pravilima za korištenje zračnog prostora iznad neutralnih voda i uz poštovanje sigurnosnih mjera”.

Američke vlasti u ovom trenutku još nisu komentirale ovaj događaj.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...