Politika
ZAŠTO ŠUTI VISOKI PREDSTAVNIK CHRISTIAN SCHMIDT: Milorad Dodik ide do kraja, u toku je nezapamćen udar na državu...
21. Jun. 20250
(...) pomacima u smislu EU integracija i također ću podnijeti izvještaj o preprekama koje vidim."
Vijesti
03. Apr. 2024
5
Visoki predstavnik Christian Schmidt je u večerašnjem Pressingu televizije N1 potvrdio da će se obratiti na sjednici Generalne skupštine Vijeća sigurnosti UN-a ovog aprila.
Vučić i najavljena sjednica Generalne skupštine UN-a? Šta vi znate o pripremi Rezolucije?
“Razumijem da se ne radi o gledanju unatrag, nego da je nešto za budućnost da se nešto slično ne ponovi. Ono što želim ukloniti sa stola je strah bilo koga da će RS kao entitet nestati. Ne, uopšte. Ja sam garant opstanka i FBiH i RS, i Brčko distrikta i BiH. Bilo ko ko želi da ukine RS, mora da se suoči sa mnom. Ja moram braniti Dejtonski sporazum i ono što je u njemu navedeno. Nema straha, ja sam jedan od onih koji će prvi krenuti braniti strukture. Što se tiče Rezoluciuje UN-a, mislim da ima dovoljno vremena da se o tome razgovara“, kazao je Schmidt.
Na pitanje da li će se obratiti na sjednici Generalne skupštine UN-a u New Yorku, kazao je:
“Obratit ću se na sjednici Generalne skupštine UN-a. Podnijet ću izvještaj o pomacima u smislu EU integracija i također ću podnijeti izvještaj o preprekama koje vidim. Također ću govoriti o propustima koje smo napravili u smislu povratka izbjeglica. Omladina odlazi, možemo izgubiti cijelu generaciju“.
Politika
ZAŠTO ŠUTI VISOKI PREDSTAVNIK CHRISTIAN SCHMIDT: Milorad Dodik ide do kraja, u toku je nezapamćen udar na državu...
21. Jun. 20250
Politika
MILAN DUNOVIĆ O "PRECIZNO DOGOVORENOM SCENARIJU": "HDZ pere SNSD-ovce da oni nisu oni koji blokiraju"
28. Apr. 20250
Vijesti
OGLASIO SE URED VISOKOG PREDSTAVNIKA CHRISTIANA SCHMIDTA: Odluka vlasti u Srebrenici je...
16. Apr. 20247
Politika
SUSRET NA VISOKOM POLITIČKOM NIVOU U SARAJEVU: Krišto se Orbanu požalila na Schmidtovo nametanje Izbornog zakona
04. Apr. 20242
Regija
NAKON ĐOKOVIĆEVOG "PUMPANJA": Oglasio se Vučić
Prije 13 min0
Sport
NAKON DUGE I TEŠKE BORBE S BOLEŠĆU: Preminula jedna od najznačajnijih košarkašica koje je BiH ikada imala
Prije 36 min0
Regija
UŽAS U S. MAKEDONIJI: Uznemirujuća objava na Facebooku najavila stravičan zločin?
Prije 44 min0
Vijesti
NEVJEROVATAN POTEZ VISOKOG PREDSTAVNIKA: Schmidt upozorio Berlin da ne usvaja rezoluciju o Srebrenici
Prije 1h2
Vijesti
SRAMOTAN GOVOR ZASTUPNIKA BUNDESTAGA: "Srbi su u Srebrenici pucali na muškarce, ali su u osnovi poštedjeli žene i djecu"
11. Jul. 20251
Vijesti
ŠTA STOJI IZA IZNENADNE ODLUKE O GAŠENJU: Uprava Al Jazeere Balkans hvalila se godišnjim prihodom od 30 miliona KM, a uposlenima su prije samo nekoliko dana najavljivali povećanje plaća...
Prije 23h0
Vijesti
PAO DOGOVOR U SARAJEVU: Avdić će biti gradonačelnik Sarajeva, ali uz jedan veliki ustupak SDP-u?
10. Jul. 20250
Vijesti
MIROLJUBIVE PORUKE ŽELJKE CVIJANOVIĆ NAKON SUSRETA SA HANRAHANOM: "Ohrabreni smo izjavama Amerikanaca, treba deeskalirati krizu"
10. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 5
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.