ENGLESKA PREMIER LIGA: Ahmedhodžić i Sheffield do boda protiv Chelsea došli u 93. minuti

Domaćin je na Bramal Laneu došao do boda golom u trećem minutu nadoknade. Strijelac je bio McBurnie. Ali ne može se baš pričati o sreći, kada je opet jedan od boljih pojedinaca u redovima Plavaca bio golman Đorđe Petrović.

• 07. Apr. 2024

• 0

U susretu 32. kola na Brammal Laneu Sheffield United i Chelsea odigrali su bez pobjednika 2:2.

Taman kada se pomisli da Chelsea izlazi iz krize i sprema se za dobre partiju u kontinuitetu, desi se nešto ovako. Remi protiv posljednjeplasirane ekipe zaista je nešto što nikako ne može navijačima da ulije nadu da nastavkom na ovakvim podešavanjima ima neke nade.

Reprezentativac Srbije pored dva primljena gola imao je i četiri odbrane, čak tri više od kolege na drugoj strani Hrvata Ive Grbića. To pokazuje da autsajder čak bio i konkretniji, pa ako se posmatra po toj logici Chelsea je imao i sreće što je ostao neporažen.

Iako je dva puta vodio. Prvo od 11. minuta kada je Thiago Silva zatresao mrežu. Inicijativu je domaćin krunisao u 32. minutu golom Boglea. Chelsea je ponovo poveo u 66. minutu golom Maduekea, na asistenciju Palmera. Međutim, to vodstvo Plavci nisu uspeli da zadrže, jer je McBurnie pretvorio u pogodak jednu od mnogobrojnih šansi Sheffield Uniteda.

Naš Anel Ahmedhodžić odigrao je cijeli meč za domaći tim.