Vijesti
ALEKSANDRA PANDUREVIĆ OTKRIVA DETALJE DIPLOMATSKOG SKANDALA: "Potom je Dodik izgubio samokontrolu…"
04. Apr. 20251
(...) svih predsjednika političkih partija koje su se prijavile na izbore."
Politika
01. Jun. 2024 01. Jun. 2024
1
Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je apsolutno neprihvatljiva odluka CIK-a da SDS ne može da učestvuje na izborima i očekuje da nakon toga predsjednik te stranke Milan Miličević zakaže sastanak predsjednika svih političkih partija.
“Apsolutno je neprihvatljiva odluka CIK-a da SDS ne može da učestvuje na izborima. To je protivno svakom demokratskom principu i govori o tome šta je CIK – jedan monstrum koji je tamo izabran upravo pomoću glasova samog SDS-a. Zanimljivo je da su i njihovi predstavnici koje su oni predložili u CIK podržali takvu odluku. Da nisu, vjerovatno bi bilo korektno da napuste CIK. Očigledno je tu u pitanju neka druga igra, pokušaj da se sada okrive svi za takvo stanje u SDS-u, a koje su kreirali Amerikanci. I podanička pozicija SDS-a prema Amerikancima dovoljno govori o svemu. Sam pokušaj da napravimo izborni zakon Republike Srpske i činjenica da je on još uvijek u proceduri, govori koliko smo bili u pravu kada smo to radili”, rekao je Dodik.
Kaže kako se “politika SDS-a svodi samo na politiku anti-Dodik”.
“A ja nisam taj koji bi sada trebao ili mogao da učini bilo šta drugo osim da očekujem od njihovog predsjednika da zakaže sastanak svih političkih partija. Moj prijedlog je da se taj sastanak održi što je prije moguće i da se sve političke partije koje su se prijavile na izbore povuku i da se usmjerimo na donošenje zakona Republike Srpske o izborima i sprovedemo ih po našim zakonima. Tada će SDS imati priliku da učestvuje na izborima. Svako drugo ponašanje SDS-a je kukavičko i jadikovanje nad vlastitom nemoći i nesposobnostima. Još jednom ponavljam, očekujem da Miličević zakaže sastanak svih predsjednika političkih partija koje su se prijavile na izbore”, naveo je Dodik.
Апсолутно је неприхватљива одлука ЦИК-а да СДС не може да учествује на изборима. То је противно сваком демократском принципу и говори о томе шта је ЦИК - један монструм који је тамо изабран управо помоћу гласова самог СДС-а.
— Милорад Додик (@MiloradDodik) June 1, 2024
Занимљиво је да су и њихови представници које су они…
Vijesti
ALEKSANDRA PANDUREVIĆ OTKRIVA DETALJE DIPLOMATSKOG SKANDALA: "Potom je Dodik izgubio samokontrolu…"
04. Apr. 20251
Vijesti
HAMDIJA ABDIĆ TIGAR UPOZORIO DODIKA: "Bolje da ne krećeš na Krajinu! Ko hoće rat..."
08. Mar. 20250
Vijesti
OVO ĆE MILORADA DA IZLUDI: Draško Stanivuković večeras ide u novu akciju protiv Dodika
08. Dec. 20241
Politika
"MJERE ĆEMO POOŠTRAVATI SVE DOK NE POVUKU SRAMNI ZAKON": Stanivuković Dodiku isključio i vodu, pojedine institucije bez grijanja (FOTO/VIDEO)
06. Dec. 20240
Zdravlje
ZABRINJAVAJUĆI REZULTATI ISTRAŽIVANJA: Manjak sna znatno povećava rizik od srčanog udara
Prije 4h0
Žena
REALITY ZVIJEZDA ODUŠEVILA TRANSFORMACIJOM: Nije Ozempic, ovo je moj recept!
Prije 4h0
Hronika
POVRIJEĐENO VIŠE OSOBA: Pogrebno vozilo iz BiH učestvovalo u teškoj saobraćajnoj nesreći u Austriji
Prije 5h0
Politika
AMBASADOR ZLATKO LAGUMDŽIJA: Jasno je da Dragan Čović u ovom trenutku koristi Milorada Dodika
Prije 5h0
Politika
VOŽD JE NA KOLJENIMA, POTUČEN I OVO SU MU ZADNJI TRZAJI: SIPA nije problem Dodiku – njegov problem je RS koja ga je prerasla
29. Apr. 20250
Politika
„TRANZICIJSKA PRAVDA“ ZA NENADA STEVANDIĆA: Iako su svi njegovi nadređeni i podređeni ratni „drugovi“ presuđeni za zločine, Stevandić je iz nekih razloga zaobiđen…
29. Apr. 20250
Politika
ČOVIĆEV STRAH OD PORAZA: HDZ ide do kraja s ucjenama Trojke, trka za Predsjedništvo BiH počela...
29. Apr. 20250
Politika
"NE ŽELIM FEDERALNIM MEDIJIMA DA PRIUŠTIM OBJAVU DA SU PREMIJERU RS STAVILI LISICE NA RUKE": Višković objasnio zašto je u Sindikat dopraćen s dugim cijevima
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.