Ekonomija
UVODE SE DIGITALNI "PASOŠI" ZA PROIZVODE ŠIROM EVROPE: Evo kako će funkcionisati i šta će značiti za kupce
Prije 1h0
Šef europskog proizvođača aviona tvrdi da ne planiraju iskoristiti priliku i podići cijene aviona.
Ekonomija
03. Jun. 2024
0
Problemi sa sigurnošću i kvalitetom u američkom proizvođaču aviona Boeingu mogli bi poljuljati povjerenje putnika u zračni prijevoz, upozorio je izvršni direktor europskog konkurenta Airbusa.
Problemi u Boeingu "teret su cijelom sektoru", izjavio je izvršni direktor Airbusovog poslovanja s komercijalnim avionima Christian Scherer za njemački poslovni list WirtschaftsWoche.
"Zbog Boeingovih problema ljudi će početi propitivati sigurnost letenjaQ, objasnio je Scherer.
Boeing je ponovo pod povećalom nakon što je avion iz serije 737 MAX početkom godine na letu Alaska Airlinesa ostao bez vrata. Prije pet godina regulatori širom svijeta povukli su Boeinge 737 MAX zbog dvije teške nesreće u kojima je stradalo 346 ljudi.
Šef europskog proizvođača aviona tvrdi da ne planiraju iskoristiti priliku i podići cijene aviona. Cijene podižemo samo kada potražnja nadmaši ponudu, rekao je Scherer, dodajući da je teško prgonozirati kako će se stvari razvijati, prenosi Hina.
"Rekao bih da se konkurent u problemima može ponašati relativno nepredvidivo. Ako mu se nepovoljnim stjecajem okolnosti u hangarima nagomilaju zrakoplovi, može se odlučiti za rasprodaju", objasnio je šef Airbusa.
Ekonomija
UVODE SE DIGITALNI "PASOŠI" ZA PROIZVODE ŠIROM EVROPE: Evo kako će funkcionisati i šta će značiti za kupce
Prije 1h0
Regija
HRVATSKI MODEL KAO UZOR ZAPADU: Plenković i muftija Hasanović obilježili 110 godina priznanja islama uz važne političke poruke
Prije 1h0
Rat u zalivu
LIBAN NA RUBU: Izraelski ministar odbrane šalje ultimatum Bejrutu usred krhkog primirja – Hezbolah ne odustaje od napada dronovima
Prije 1h0
Zdravlje
PRIRODNI ŠTIT ZA SRCE: Dvije kašike koje prave razliku između upale i zdravlja
Prije 1h0
Ekonomija
BIH ULAZI U ELITNO DRUŠTVO: Postajemo izvoznici sirovine koju proizvodi tek nekoliko zemalja svijeta
Prije 8h0
Ekonomija
PIŠI PROPALO: Vlastima u Republici Srpskoj sutra na naplatu stižu stotine miliona maraka, ali ni to nije najgore od svega...
26. Apr. 20260
Ekonomija
NEOBIČNA KARTA EVROPE KRUŽI INTERNETOM: Bosna i Hercegovina je u "sivoj zoni"!
25. Apr. 20260
Ekonomija
AUSTRIJANCI STVORILI POSLOVNO ČUDO: Nova fabrika digla izvoz Bosne i Hercegovine
25. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.