Šareni svijet
OVA KUĆA KOŠTA SAMO 1.000 EURA: Može izdržati najgori potres
Prije 10 min0
Prema njegovim riječima, u naredne tri do četiri godine kompletan projekt obilaznice trebao bi biti završen.
Ekonomija
08. Jun. 2024
0
Vlast u Kiseljaku ovih dana privodi kraju proces izvlaštenja zemljišta za gradnju tunela kojim bi bila završena druga faza izgradnje obilaznice, velikog infrastrukturnog projekta koji bi umnogome rasteretio prometnu komunikaciju u ovom bh. gradu. Kiseljački načelnik Mladen Mišurić Ramljak kazao je kako je nadzemni dio radova na prometnici do tunela završen.
"Ovo je investicija financirana od strane Vlade FBiH, preko JP Ceste Federacije. Nadzemni dio, dakle prometnica do tunela je završena, sad smo u postupku izvlaštenja, otkupa zemljišta kako bismo počeli graditi tunel. To je druga faza i evo, već naredne godine planiramo i treću fazu, kad je u pitanju sama nova prometnica. Time ćemo umnogome rasteretiti samo gradsko središte", istaknuo je Mišurić Ramljak.
Brojni drugi infrastrukturni projekti, naglasio je načelnik, na čekanju su uvjetovani završetkom obilaznice.
"Nameće se potreba rekonstrukcije infrastrukture koja je nevidljiva, odnosno koja je u zemlji, a jako puno utiče na kvalitetu života kao što je voda, odvodnja i kanalizacija. Sad se ne usudimo uopće to raditi jer bismo blokirali svakodnevni život i otežali prometovanje kroz Kiseljak, ne samo onima koji prolaze, nego i nama koji živimo tu. Zato nam se žuri da ovaj projekt privedemo kraju i da krenemo s realizacijom projekata koje planiramo u narednim godinama uraditi", rekao je Mišurić Ramljak.
Prema njegovim riječima, u naredne tri do četiri godine kompletan projekt obilaznice trebao bi biti završen.
Šareni svijet
OVA KUĆA KOŠTA SAMO 1.000 EURA: Može izdržati najgori potres
Prije 10 min0
Zabava
ŽENA O KOJOJ SVI PRIČAJU KONAČNO PROGOVORILA: "Da, ja sam dala 800.000 eura lažnom Bradu Pittu!" (VIDEO)
Prije 12 min0
Evropa
OBJAVLJENA SIMULACIJA RUSKOG NUKLEARNOG NAPADA NA EVROPU: Ova država je prva na udaru (VIDEO)
Prije 20 min0
Ekonomija
PORASLE NAKNADE: Registracija vozila u RS-u skuplja do 200 KM
Prije 20 min0
Ekonomija
OBEĆANA ZEMLJA ZA BALKANCE: Prosječna plaća 9.000 KM, glavni grad ima manje od 200.000 stanovnika, problem je jedino...
23. Sep. 20250
Ekonomija
SVE SE MIJENJA IZ TEMELJA: Uskoro kreće izgradnja novog ulaza u Sarajevo, ugovor dodijeljen...
24. Sep. 20250
Ekonomija
NA POMOLU VELIKA AKVIZICIJA: Ruski naftni div zvanično ide u preuzimanje velike bh. kompanije
23. Sep. 20250
Ekonomija
"NISU VIŠE POTREBNI!": Njemačka banka uklanja sve bankomate
Prije 6h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.