Kultura
UZ CVIJET KAO SIMBOL: Evo šta je Goran Bregović napisao povodom 30. godišnjice genocida u Srebrenici
Prije 11 min0
Pohvalili događaj
Društvo
11. Jun. 2024 11. Jun. 2024
0
Asocijacija mladih SDA oglasila se o 'gorućoj' temi koju je pokrenuo njihov stariji kolega iz Skupštine KS Haris Zahiragić.
Naime, Zahiragić je problematizirao to što je zvijezda Formule 1 David Coulthard u sklopu marketinške kampanje za spektakl Red Bull Show Run provozao novi sarajevski tramvaj.
Zahiragić se pitao otkud Coulthardu dozvola da vozi tramvaj i dovodi građane u opasnost, a ponukan tim jedan uposlenik GRAS-a podnio je krivičnu prijavu protiv zvijezde Formule 1 i odgovornih.
No, sa tim se ne slaže Asocijacija mladih SDA. Oni su uputili saopćenje u kojem su podržali spektakl koji se desio u Sarajevu.
"Upravljanje velike zvijezde Formule 1 Davida Coultharda sarajevskim tramvajem bila je odlična prilika za promociju našeg grada. Navedeno je bilo u prisustvu instruktora vožnje tj. u kontrolisanim sigurnosnim uslovima. Sam spektakl na kojem su građani Sarajeva i Bosne i Hercegovine imali priliku vidjeti vožnju bolida Formule 1 i legendarnog vozača je događaj koji Sarajevo zaslužuje mnogo češće nego je to bilo dosad. Građani Sarajeva i privatne kompanije su platili ovaj spektakl i s pravom su ponosni na njega", naveli su.
Kažu da Sarajevo zaslužuje i mnogi više od 'otužne slike i nikakvog sadržaja u režiji Trojke', ali…
"Sarajevo nije ničija privatna svojina i negodovanje pojedinaca je potpuno besmisleno, od čega je samo besmislenija prijava koju je uposlenik GRAS-a podnio protiv Davida Coultharda. Pozivamo navedenog uposlenika da podnese krivičnu prijavu protiv kriminalaca i lopova koji su GRAS doveli u stanje duga od preko 400 miliona KM. Predlažemo GRAS-u i Vladi Kantona Sarajevo da tramvaj kojim je upravljao David Coulthard nosi njegovo ime i prezime kao znak zahvalnosti za promociju našeg grada.
Preko 40 godina su građani Sarajeva plaćali javni prevoz u Sarajevu, plaćali lopovluke i kriminal kadrova koji su upravljali ovom kompanijom, njihove kuće, stanove, vikendice i ugodan život pokradenim parama. Najmanje što danas zaslužuju su novi tramvaji i spektakl kojem su prisustvovali ovog vikenda", naveli su u saopćenju.
Kultura
UZ CVIJET KAO SIMBOL: Evo šta je Goran Bregović napisao povodom 30. godišnjice genocida u Srebrenici
Prije 11 min0
Mini market
NASTAVLJENA SRAMOTNA TRADICIJA: "E gospodo, s ovim žive Bošnjaci Srebrenice 11. jula, pošto se delegacije pod rotacijama..."
Prije 25 min0
Vijesti
STANJE NA CESTAMA: Čekanja na graničnim prelazima podložna su čestim izmjenama, a vozači imaju pristup...
Prije 38 min0
Svijet
DIVLJANJA I TORTURE IZRAELSKE VOJSKE SE NASTAVLJAJU: Palestinskim radnicima zabranili da poprave cjevovod, bez vode...
Prije 52 min0
Društvo
POGLEDAJTE KAKO U SRBIJI UČE DJECU O GENOCIDU U SREBRENICI: "Zna se ko snosi odgovornost"
10. Jul. 20250
Društvo
PROVOKACIJE NA ULAZU U POTOČARE: Sve ovo se događa u periodu dok svijet obilježava 30. godišnjicu genocida u Srebrenici (VIDEO)
10. Jul. 20250
Društvo
NATAŠA KANDIĆ OBJAVILA FOTOGRAFIJU: U Beogradu osvanuo kamen - spomenik žrtvama genocida u Srebrenici
Prije 21h0
Društvo
U KABINETU MINISTRA UNUTRAŠNJIH POSLOVA ZAKLJUČEN UGOVOR: MUP ovog kantona nabavlja tri borbena vozila
09. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.