Evropa
OSTAJE U SVOJOJ STRUCI: Bivši generalni sekretar NATO-a dobio posao u norveškoj vladi
04. Feb. 20250
“Vidjeli smo nekoliko primjera sabotaže, pokušaja paljenja, kibernetičkih napada i dezinformacija,” rekao je Stoltenberg novinarima uoči sastanka ministara odbrane NATO-a, koji će se održati u četvrtak i petak u Briselu. “Očekujem da će se ministri NATO-a pozabaviti Ruskom kampanja neprijateljskih aktivnosti protiv NATO saveznika“, rekao je on.
Svijet
13. Jun. 2024
0
Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg rekao je u četvrtak da će članovi ovog odbrambenog saveza poduzeti oštrije mjere protiv ruskih špijuna kao odgovor na kampanju neprijateljskih aktivnosti Moskve, koji uključuju akte sabotaže i kibernetičke napade.
“Vidjeli smo nekoliko primjera sabotaže, pokušaja paljenja, kibernetičkih napada i dezinformacija,” rekao je Stoltenberg novinarima uoči sastanka ministara odbrane NATO-a, koji će se održati u četvrtak i petak u Briselu. “Očekujem da će se ministri NATO-a pozabaviti Ruskom kampanja neprijateljskih aktivnosti protiv NATO saveznika“, rekao je on.
“Takođe ćemo raditi na vrstama NATO odgovora, za koje očekujem da će uključivati povećanu svijest, razmjenu informacija, obavještajnih podataka, pojačati zaštitu kritične infrastrukture, uključujući podvodnu infrastrukturu i kibernetičku sigurnost, kao i strožija ograničenja za rusko obavještajno osoblje širom alijanse”, dodao je Stoltenberg.
Aktivnosti ruskih agenata također izazivaju zabrinutost i akciju u EU. U pismu upućenom visokom diplomati bloka Josepu Borrellu u koju je Politico imao uvid, osam ministara vanjskih poslova reklo je da bi ruskim diplomatama trebalo zabraniti slobodno kretanje unutar zemalja EU, usred rastućih optužbi za špijunske operacije Kremlja unutar bloka.
“Smatramo da bi EU trebala strogo… ograničiti kretanje članovima ruskih diplomatskih misija i članovima njihovih porodica samo na teritoriju države u kojoj su akreditovani“, navodi se u pismu. “Ova mjera će značajno suziti operativni prostor za ruske agente.”
Evropa
OSTAJE U SVOJOJ STRUCI: Bivši generalni sekretar NATO-a dobio posao u norveškoj vladi
04. Feb. 20250
Evropa
"VELIKA MI JE ČAST": Bivši šef NATO-a novi čelnik Minhenske sigurnosne konferencije
08. Okt. 20240
Evropa
PORUKA JENSA STOLTENBERGA: "Ukrajini treba više vojne pomoći da bi opstala u borbi"
28. Avg. 20241
Svijet
KO JE REKAO "ZBOGOM ORUŽJE": Šef NATO-a kaže da će više od 20 članica ove godine izdvojiti 2 posto BDP-a na odbranu
17. Jun. 20240
Evropa
MERZ SE VRATIO S ODMORA PA GA GRAĐANI IZVIŽDALI: Neugodna scena u selu pogođenom požarom
Prije 22 min0
Sport
REPREZENTATIVAC BOSNE I HERCEGOVINE U DOBROJ FORMI: Jovo Lukić se vratio u ekipu i odmah asistirao
Prije 37 min0
Hronika
TRAGEDIJA KOD BH. GRADA: Motociklista podletio pod kamion i poginuo
Prije 45 min0
Sport
JUVENTUS POBJEDOM OTVORIO SEZONU: Alajbegović nije dobio priliku
Prije 49 min0
Svijet
SVIJET U ŠOKU: Turska kreće na Netanyahua
21. Avg. 20260
Svijet
AMERIKA PALA U TOTALNI HAOS: Milionski grad je u opasnosti, izdato je najstrašnije upozorenje - aerodromi hitno zatvoreni
22. Avg. 20260
Svijet
"DUGE GODINE SUKOBA I KRVOPROLIĆA": Otkriven izraelski plan koji će uzdrmati svijet i "sahraniti" rješenje o dvije države
21. Avg. 20260
Svijet
NOVI VELIKI UDARAC ZA NATO: Nakon Trumpovih prijetnji, još jedna velika članica mogla bi napustiti Savez
21. Avg. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.