Sport
PRVI PUT U ISTORIJI: Liverpool povlači dres sa brojem 20 zbog Jote
Prije 5h0
"On neće stati", rekao je Zelenski, dodajući da Putin ima ekspanzionističke namjere kao i njemački nacistički diktator Adolf Hitler prije izbijanja Drugog svjetskog rata.
Evropa
14. Jun. 2024 14. Jun. 2024
0
Prijedlog ruskog predsjednika Vladimira Putina za prekid vatre ultimatum je kojem se ne može vjerovati, rekao je u petak ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.
Putin je u govoru održanom ranije u petak rekao da će Rusija prekinuti rat u Ukrajini ako se Kijev odrekne svojih ambicija da uđe u NATO i u cijelosti preda četiri regije na koje Moskva polaže pravo.
Govoreći za talijansku televizijsku postaju SkyTG24 na rubu samita G7 u Italiji, Zelenski je rekao da vjeruje da Putin ne bi prekinuo vojnu ofanzivu čak i da mu se ispune njegovi zahtjevi za prekid vatre.
"Ta poruka je ultimatum i ne razlikuje se od ranijih poruka", rekao je Zelenski.
"On neće stati", rekao je Zelenski, dodajući da Putin ima ekspanzionističke namjere kao i njemački nacistički diktator Adolf Hitler prije izbijanja Drugog svjetskog rata.
"To je jednako kao što je radio i Hitler... Zato ne bismo smjeli vjerovati tim porukama", dodao je Zelenski.
Ukrajinsko ministarstvo vanjskih poslova ocijenilo je da su Putinove riječi "manipulativne" i da "imaju za cilj obmanuti međunarodnu zajednicu i potkopati diplomatske napore da se postigne pravedan mir".
"Apsurdno je da se Putin, koji je planirao, pripremio i izvršio, zajedno sa svojim sudionicima, najveću oružanu agresiju u Europi od Drugog svjetskog rata, predstavlja kao mirotvorac", dodalo je ministarstvo.
Savjetnik ukrajinskog predsjednika Mihailo Podoljak rekao je za Reuters da "nije moguć kompromis" između Putinovih riječi i ukrajinskih uvjeta za okončanje rata koji je pokrenula Rusija.
Sport
PRVI PUT U ISTORIJI: Liverpool povlači dres sa brojem 20 zbog Jote
Prije 5h0
Regija
VUČIĆ ZAKUKAO NA INSTAGRAMU: "Kao boga vas molim, urazumite se, nećemo dozvoliti..."
Prije 5h0
Estrada
"MOŽDA SE UDAM": Emina Jahović o ljubavi, djeci, selidbi u Novi Pazar i bivšem mužu
Prije 5h0
Evropa
DANSKOJ PUKAO FILM, TRAŽE ODLUKU KOJU EU JOŠ NIKADA NIJE DONIJELA: "Odmah aktivirajte nuklearni član protiv Mađara!"
Prije 6h0
Evropa
HAOS ĆE NASTATI ZBOG HIMNE "DO SAVE I DRAVE": Austrija ozakonila pjesmu koja obuhvata teritorij Slovenije
Prije 23h0
Evropa
MOSKVA U ŠOKU: Putin ‘leti‘ s Kavkaza, na scenu stupa novi i pomalo neočekivani igrač!
Prije 8h0
Evropa
ROMANTIČNI BIJEG IM PRISJEO: Prepustili se strastima - pa sad moraju platiti 10.000 eura kazne
02. Jul. 20250
Evropa
U BIH TO RADE MNOGI, U NJEMAČKOJ SE ZA TO IDE U ZATVOR: "Zbog 750 eura su me uhapsili"
02. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.