HELEZ, NEJSE: Župljanin najavio krivičnu prijavu protiv ministra odbrane

"Sasvim je sigurno da će protiv njega biti uskoro podnesena i krivična prijava za protivzakonito i protivpravno postupanje", rekao je Župljanin za Srnu.

  • Mini market

  • 14. Jun. 2024  

  • 1

Predsjednik Organizacije starješina Vojske Republike Srpske Slobodan Župljanin izjavio je da Republika Srpska ne treba da brine zbog prijetnji ministra odbrane u Vijeću ministara Zukana Heleza, ali da nadležni organi RS sve to uredno prate.

"Sasvim je sigurno da će protiv njega biti uskoro podnesena i krivična prijava za protivzakonito i protivpravno postupanje", rekao je Župljanin za Srnu.

On je naglasio da je Helez poznati sarajevski propagator koji pokušava da skrene pažnju na sebe jer svojim radom i kvalitetom to ne može da učini.

Župljanin je rekao da Helezove prijetnje Republici Srpskoj nemaju nikakav značaj.

"Najbolje što se desilo Republici Srpskoj i Srbima još od Drugog svjetskog rata je nedavni Svesrpski sabor zajedno sa Srbijom na kojem su donesene istorijske odluke koje se tiču bitisanja i funkcionisanja Republike Srpske u miru i stabilnosti", poručio je Župljanin.

On je istakao da je na Svesrpskom saboru naglašeno da će srpski narod i srpska zajednica biti zaštićeni gdje god bili.

"To što Helez obilazi fabrike namjenske industrije u Federaciji BiH i prijeti Srpskoj, u svrhu je propagande njegove stranke koja je već započela kampanju, ali od toga neće biti ništa", naveo je Župljanin.

Inače, Župljaninu se trenutno sudi pred Sudom BiH za progon Bošnjaka sa područja Kotor Varoši pri čemu su korištene nabrutalnije metode - ubistva, deportacije, zatvaranja, mučenja, silovanja i tjeranje na prinudni rad. Župljanin je u to vrijeme bio komandant Drugog bataljona 22. brigade Vojske RS-a. 

Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...