Politika
IGOR CRNADAK DIREKTNO: "Koalicija SNSD-Trojka-HDZ pukla kao tikva, niko je više ne može sastaviti"
04. Jan. 20250
Ministar sigurnosti BiH Nenad Nešić izjavio je da se može reći da je došlo do određenog broja nasilničkih napada u okviru migrantskih centara.
Politika
18. Jun. 2024
0
Vijeće ministara Bosne i Hercegovine razmatralo je danas Informaciju o povećanom prilivu migranata i pogoršanju sigurnosne situacije u privremenim prihvatnim centrima, čiji je predlagač Ministarstvo sigurnosti BiH.
Ministar sigurnosti BiH Nenad Nešić izjavio je da se može reći da je došlo do određenog broja nasilničkih napada u okviru migrantskih centara.
"Ono što ćemo mi uraditi jeste da naše sigurnosne snage preduzmu sve potrebne mjere i radnje kako bi spriječili takve događaje", naveo je Nešić.
Ocijenio je da "nemamo trenutno kritičnu situaciju što se tiče broja migranata, ona je na nivou prošlih godina ili je nešto malo niža".
Nešić je, odgovarajući na novinarsko pitanje, kazao da koliko je upoznat od šefa delegacije za pregovore sa FRONTEX-om, pregovori teku dobrom dinamikom i da očekuju da će vrlo brzo imati sporazum na stolu.
"Ono što je jako bitno jeste da ta delegacija koja je sastavljena od sva tri konstitutivna naroda iz dva entiteta uspješno sarađuje, nema problema u saradnji i imaju za cilj bolju zaštićenost naše granice", kazao je Nešić.
Politika
IGOR CRNADAK DIREKTNO: "Koalicija SNSD-Trojka-HDZ pukla kao tikva, niko je više ne može sastaviti"
04. Jan. 20250
Politika
NEŠIĆ ZA DODIKOM KO PAPAGAJ: "Kamp nije igla da se može sakriti"
24. Okt. 20240
Vijesti
"SB" SAZNAJE: O čemu su razgovarali ministri Ramo Isak i Nenad Nešić na Jahorini?
19. Sep. 20242
Mini market
NENAD NEŠIĆ O RADINKOVIĆU: "Ispunjava sve uslove, vjerujem da će biti uspješan direktor SIPA-e"
13. Sep. 20241
Vijesti
TANJA VUKOMANOVIĆ ZA "SB": "Skidanje sankcija zvaničnicima Republike Srpske nije vrijedno ponižavanja"
Prije 19 min0
Evropa
VON DER LEYEN IZ BERLINA: "Odluke kineske vlade predstavljaju značajan rizik"
Prije 30 min0
Politika
LICEMJERNOST ZA DJELU: Zašto nije intonirana himna BiH, već Hrvatske u Gornjem Vakufu? (VIDEO)
Prije 58 min1
Hronika
NEVJEROVATAN SLUČAJ: Pijan vozio studente pa se zaključao u autobus, evo koliko je promila alkohola imao u krvi
Prije 1h0
Politika
HISTERIJA U DODIKOVIM REDOVIMA: Bivši savjetnik bivšeg predsjednika RS-a drvlje i kamenje na sutkinju Uzunović...
23. Okt. 20250
Politika
„ŽELJKI I ANI ODUZELI TELEFONE...“: Mirko Šarović razbjesnio Željku Cvijanović, burna reakcija članice Predsjedništva BiH...
Prije 10h0
Politika
PROCURIO IZVJEŠTAJ VIJEĆU SIGURNOSTI UN-a: Evo koga je sve Christian Schmidt okrivio za trenutno stanje u BiH
24. Okt. 20252
Politika
PITALI SMO UMJETNU INTELIGENCIJU: Treba li federalni premijer Nermin Nikšić podnijeti ostavku zbog afere „Spengati“...
24. Okt. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.