Estrada
INDIRA PJEVALA PO SAHRANAMA PA SE ZAPOSLILA U OPĆINI: Sudbinski susret izuo je iz cipela
Prije 10 min0
-Postojanje Kancelarije visokog predstavnika nespojivo je sa evropskim putem BiH i OHR je odavno trebalo da bude zatvoren, kazao je on.
Politika
19. Jun. 2024
0
Pravni predstavnik Republike Srpske Lazar Stjepanović rekao je za RTRS da novi paket američkih sankcija pravnim licima iz RS-a nema pravno utemeljenje, jer je, kako tvrdi, to mehanizam moći kojim SAD kažnjavaju one koji se ne povinuju njihovim naređenjima.
- Grade priču oko Dodika, žele da stvore negativnu sliku i zaplaše one koji imaju bilo kakvu povezanost sa Dodikom, rekao je Stjepanović, komentirajući nove sankcije SAD-a uvedene protiv više pravnih lica koji predstavljaju glavne izvore prihoda za Dodika i njegovu porodicu.
-Sudski proces protiv Milorada Dodika i Miloša Lukića dolazi iz istog pravca - američke Ambasade u BiH koja od početka tvrdi da je to opravdan postupak, da je Christian Schmidt visoki predstavnik koji može da mijenja zakone i da na osnovu toga mogu da se pokreću postupci.
Od samog početka vidljivo je nezakonito uvođenje krivičnog djela u krivični proces, Schmidt nije visoki predstavnik i sudi se predsjedniku koji je samo izvršavao svoja ovlaštenja. Postojanje Kancelarije visokog predstavnika nespojivo je sa evropskim putem BiH i OHR je odavno trebalo da bude zatvoren, kazao je on.
Estrada
INDIRA PJEVALA PO SAHRANAMA PA SE ZAPOSLILA U OPĆINI: Sudbinski susret izuo je iz cipela
Prije 10 min0
Hronika
PUCNJAVA U VITEZU: Povrijeđeni prebačen na KCUS
Prije 25 min0
Hronika
U ZADRU PARKIRALI AUTO BEOGRADSKIH TABLICA: Napravili su im nezamislivo
Prije 34 min0
Regija
VUČEVIĆ PORUČIO DA 'KONTEJNER REVOLUCIJA' NEĆE NIŠTA PROMIJENTI: "Ne razumiju psihološki profil predsjednika..."
Prije 38 min0
Politika
KOMENTAR AVDE AVDIĆA KOJI JE PRVI NAJAVIO DODIKOVU FIKTIVNU "PREDAJU": "Časni sude, ko te j*be!"
Prije 9h4
Politika
PRAVNI EKSPERT MILAN BLAGOJEVIĆ: Tužilaštvo i Sud BiH napravili su ilegalni dogovor sa Dodikom, VSTV mora hitno pokrenuti postupak...
Prije 7h0
Politika
NEBOJŠA VUKANOVIĆ ZATRESAO REPUBLIKU SRPSKU: "Šta je delegacija SNSD-a danas radila u Američkoj ambasadi?" (FOTO)
02. Jul. 20251
Politika
ZVANIČNIK IZ RS-a SMIRUJE SITUACIJU: "Građani BiH, strpite se još malo. Uskoro će rasplet...!"
04. Jul. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.