Vijesti
VATRA SE PROŠILA, NE MOGU JE OBUZDATI: Evo kako iz zraka na jugu BiH izgleda veliki požar (VIDEO)
Prije 26 min0
Iznad 29°C su bile i na Mljetu, u Malinskoj i u Crikvenici, a drugdje nisu bile niže od 26°C
Šareni svijet
16. Jul. 2024 16. Jul. 2024
0
Jučer je izmjerena najviša temperatura mora otkako ju DHMZ u Hrvatskoj mjeri, a iznosila je 29,7 stupnjeva Celzijevih u 17 sati.
Do sada apsolutno najviša temperatura mora u Hrvatskoj na postajama DHMZ-a izmjerena je 21. srpnja 2015. godine u Rabu i iznosila je 29,5 °C.
Većina apsolutnih maksimuma izmjerena je u srpnju, zatim slijedi kolovoz, pa lipanj. Najviše je izmjerenih maksimuma tijekom srpnja 2015. godine. Postaja DHMZ-a s najduljim nizom mjerenja je Hvar (od 1964. godine) ovdje je apsolutni maksimum od 28,0 °C izmjeren 15. kolovoza 2015., podaci su DHMZ-a.
DHMZ je jučer visoke temperature mora izmjerio i na drugim mjernim postajama. Iznad 29°C su bile i na Mljetu, u Malinskoj i u Crikvenici, a drugdje nisu bile niže od 26°C.
Temperature mora
Danas će u Hrvatskoj biti pretežno sunčano, vruće, ponegdje i vrlo vruće. Od sredine dana u unutrašnjosti lokalno pljuskovi s grmljavinom, ponajprije u istočnim krajevima mogu biti izraženiji. Vjetar većinom slab, na Jadranu do umjeren jugozapadni i sjeverozapadni. Najniža temperatura od 18 do 23, u Gorskoj Hrvatskoj niža, a na Jadranu između 23 i 28 °C. Najviša dnevna uglavnom između 33 i 38 °C.
Vijesti
VATRA SE PROŠILA, NE MOGU JE OBUZDATI: Evo kako iz zraka na jugu BiH izgleda veliki požar (VIDEO)
Prije 26 min0
Društvo
AKO JE OD DODIKA I PREVIŠE JE: Dok on komentariše Thompsona, a u RS-u najavljuju nastup negatora genocida u Srebrenici i to 11. jula
Prije 31 min0
Hronika
ADNANA ALIBABIĆA I DALJE NEMA: Napustio bolnicu prije 13 dana i od tada mu se gubi svaki trag
Prije 36 min0
Vijesti
"DŽUVO KOLIKO KOŠTA DRŽAVA I NAGODBA": Nebojša Vukanović prozvao direktora OSA-a pa poručio: "UDBA ovdje i dalje drži sve konce"
Prije 38 min0
Šareni svijet
PROBLEMATIČNO PONAŠANJE VIŠE NE TOLERIŠU: Zbog OVOGA bit ćete deportovani kao iz katapulta - "Očekujemo poštovanje"
04. Jul. 20250
Šareni svijet
ONA IMA NAJVEĆE USNE NA SVIJETU I TRPI NESNOSNE BOLOVE: Zašto doktori odbijaju da joj pomognu? (FOTO)
05. Jul. 20250
Šareni svijet
UŽAS NA SAFARIJU: Slonica ubila britansku turistkinju i njenu prijateljicu, napravile su krupnu grešku...
04. Jul. 20250
Šareni svijet
NOV AUTOMOBIL U BiH ILI KUĆA NA EGZOTIČNOJ DESTINACIJA: U ovoj državi možete kupiti nekretninu za 20.000 eura
05. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.