Ekonomija
JOŠ NIJE KASNO: Do kraja godine će u svim bankama u BiH biti moguće zamijeniti zastarjele KM novčanice
20. Jan. 20250
U Bosni i Hercegovini, zvanično, niko nije prijavio probleme u funkcioniranju sistema, mada je nezvanično bilo određenih zastoja u uslugama pojedinih banaka.
Ekonomija
19. Jul. 2024
0
Brojne institucije širom svijeta, među njima banke, bolnice i aerodromi, prijavile su probleme u svom radu usljed pada Microsoftovog operativnog sistema Windows. Značajni problemi su zabilježeni u Australiji, Njemačkoj, Nizozemskoj, Španiji, SAD-u...
U Bosni i Hercegovini, zvanično, niko nije prijavio probleme u funkcioniranju sistema, mada je nezvanično bilo određenih zastoja u uslugama pojedinih banaka.
Ipak, kako su nam kazali u Centralnoj banci Bosne i Hercegovine, ova institucija, kao najznačajniji akter platnog sistema države, nema nikakvih poteškoća u radu.
„Platni sistemi Centralne banke Bosne i Hercegovine funkcionišu bez smetnji, te nisu zabilježeni nikakvi prekidi u radu. Pored toga, ostali servisi pod nadležnošću CBBiH, kao što su Jedinstveni registar računa (JRR) i Centralni registar kredita (CRK), nisu zabilježili nikakve zastoje ili probleme u radu“, kazali su za Stav u Centralnoj banci.
Ovim povodom kontaktirali smo predstavništvo kompanije Microsoft u BiH koji su nam kazali da njima niko niti je prijavljivao probleme niti su oni nadležni za to, jer su oni samo prodajni predstavnici, a korisnička podrška dolazi iz Njemačke.
Ekonomija
JOŠ NIJE KASNO: Do kraja godine će u svim bankama u BiH biti moguće zamijeniti zastarjele KM novčanice
20. Jan. 20250
Ekonomija
NEOČEKIVANE BROJKE: Devizne rezerve Centralne banke Bosne i Hercegovine na kraju novembra 2024. iznosile su čak...
10. Jan. 20250
Ekonomija
OD 1. NOVEMBRA: Centralna banka BiH uvodi jedinstvenu naknadu za obavljanje platnih transakcija
08. Okt. 20240
Društvo
NA POLJU FINANSIJSKE EDUKACIJE I INKLUZIJE: Centralna banka BiH i SOS Dječija sela Bosne i Hercegovine potpisali Memorandum o saradnji
24. Sep. 20240
Politika
POLICIJU JE STAVIO POD POLITIČKU KONTROLU I ON ODREĐUJE KADA ĆE I KO BITI UNAPRIJEĐEN: Ministar Bebek sa Ljubušacima potpuno kontroliše MUP ZHK
Prije 7h0
Politika
DODIKOV MILOŠ BUKEJLOVIĆ PRKOSI EVROPSKOJ UNIJI: "Baš nas briga za stavove Brisela, zakon o stranim agentima u NSRS"
Prije 7h0
HiTec
SAVEZNIK DONALDA TRUMPA: Hoće li Musk preuzeti TikTok
Prije 7h0
Društvo
VELIKI USPJEH: Tuzlanski učenici osvojili pregršt medalja na Olimpijadi naučnih projekata BOSEPO 2025
Prije 7h0
Ekonomija
OBJAVLJENE U SLUŽBENIM NOVINAMA: Od danas počela primjena uredbi o subvencijama i isplati neoporezive pomoći radnicima
06. Feb. 20250
Ekonomija
"BUKVALNO PLAČEM DOK OBJAVLJUJEM...": Još jedan ugostiteljski objekat se zatvara u Sarajevu
Prije 10h0
Ekonomija
CIJENA DNEVNE KARTE NEVJEROVATNA: Skijalište u BiH ruši rekorde, dolaze i Sarajlije...
07. Feb. 20250
Ekonomija
PREMIJER NIKŠIĆ NA BRANIKU KLADIONICA: Pogoduje li se novim zakonom kladioničarskom lobiju?
07. Feb. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.