Hronika
OBAVLJENA DŽENAZA TROGODIŠNJEM DŽANU GADŽUNU: Brat i sestra zauvijek jedno pored drugog
06. Mar. 20250
Bejtović, kako navode iz KCUS-a, radi u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju, a zaposlen je po Javnom konkursu objavljenom 10. juna ove godine
Društvo
25. Avg. 2024
0
Dr. Benjamin Bejtović primljen je u radni odnos u Klinički centar Univerziteta u Sarajevu (KCUS), potvrdili su za Faktor iz ovog zdravstvenog centra.
Bejtović, kako dalje navode iz KCUS-a, radi u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju po Javnom konkursu objavljenom 10. juna ove godine.
U svom odgovoru iz KCUS-a su dodali da dr. Bejtović nije predmet sudskog spora.
Radi se o ljekaru koji je bio zaposlen u privatnoj stomatološkoj ordinaciji "Dr. Bejtović", u vlasništvu njegove supruge, gdje je u novembru 2021. godine izvršena rutinska operacija očnog kapka dvoipogodišnje djevojčice iz Kaknja Džene Gadžun, tokom koje je došlo do komplikacija i srčanog zastoja, te pada u komu djevojčice, iz koje se nikad nije probudila.
Šest dana poslije, tačnije 14. novembra 2021. godine, malena Džena Gadžun je preminula u KCUS-u.
Dr. Bejtović je, što se navodi i u zapisniku inspekcije, osiguravao sredstva za operaciju preminule Džene Gadžun.
Za smrt dvoipogodišnje Džene optuženi su ljekari anesteziolog dr. Suad Rožajac, te oftalmologinje dr. Jasmina Halimić i dr. Nina Jovanović kojima se sudi pred Kantonalnim sudom u Sarajevu.
Hronika
OBAVLJENA DŽENAZA TROGODIŠNJEM DŽANU GADŽUNU: Brat i sestra zauvijek jedno pored drugog
06. Mar. 20250
Društvo
MAJKA DŽENE GADŽUN: "Na današnji dan zadnji put smo te vidjeli živu i zdravu, tražit ćemo pravdu na bilo koji način"
08. Nov. 20240
Hronika
RIJEČI MAJKE DŽENE GADŽUN TJERAJU SUZE NA OČI: "Tvoj odlazak je ostavio pečat na našem srcu dok smo živi"
23. Okt. 20240
Hronika
SUĐENJE ZA SMRT DŽENE GADŽUN: Najavljeni vještaci koji su sačinili krucijalni dokaz za podizanje optužnice
18. Okt. 20240
Vijesti
SARAJEVSKI ORTOPEDI MEĐU RIJETKIMA U SVIJETU: U Općoj bolnici urađene operacije zamjene oba koljena i kuka u jednom aktu
Prije 12 min0
Regija
NASTAVLJAJU SE BLOKADE U SRBIJI, VUČIĆ PORUČIO: "Mogu maltretirati građane još neko vrijeme, ali na svoju štetu"
Prije 13 min0
Regija
VUČIĆ PORUČIO BLOKADERIMA: "Niste imali nikakvu šansu..."
Prije 17 min0
Zabava
SJEĆATE LI SE MIRNE BEREND: Bila je jedna od omiljenih voditeljica na HRT-u, izgubila je dijete, kuću i posao i povukla se iz javnosti
Prije 18 min0
Društvo
PENZIONERI NIKAD ODLUČNIJI: Traže vanredno povećanje mirovina prije tematske sjednice PFBiH o Zakonu o PIO-u
02. Jul. 20250
Društvo
BOGATI SU, IMAJU SVEGA: Ćudić kupila stan od 435.000 KM, Kojović uštedio 300.000 KM u Americi
Prije 19h4
Društvo
VLADA RS-a DONIJELA ZAKLJUČAK DA SE 5. JULI PROGLAŠAVA DANOM ŽALOSTI: Vlada Brčko distrikta BiH odlučila je da...
Prije 19h1
Društvo
EKOLOŠKA KATASTROFA U BiH: Pukao ventil u jednoj od najvećih bh. fabrika, crveni mulj završio u rijeci
01. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.