Politika
ĆAMIL DURAKOVIĆ ZA BANJALUČKI PORTAL: "Bošnjaci na prijevremenim izborima biraju između 2 zla"
08. Okt. 20251
Razmijenjena su mišljenja o aktuelnim političkim kretanjima u BiH s posebnim osvrtom na položaj povratničkih zajednica u RS.
Vijesti
04. Sep. 2024 04. Sep. 2024
0
Visoki predstavnik Christian Schmidt danas se u Banjoj Luci sastao s potpredsjednikom bh. entiteta RS Ćamilom Durakovićem.
Razmijenjena su mišljenja o aktuelnim političkim kretanjima u BiH s posebnim osvrtom na položaj povratničkih zajednica u RS.
Visoki predstavnik je istaknuo da secesionističke i autoritarne tendencije, zajedno s negativnom retorikom koja stvara podjele, koče napredak na putu reformi i integracije, što ima posljedice u stvarnom životu za sve građane BiH.
Političke elite moraju pokazati istinsku predanost rješavanju ovih izazova u duhu zajedničkih prioriteta za dobrobit svih, rekao je visoki predstavnik, saopćeno je iz OHR-a.
Oglasio se Dodik
Schmidt je danas trebalo da prošeta kroz Doboj, a ne Banjaluku, rekao je predsjednik RS Milorad Dodik, komentarišući današnju šetnju Banjalukom visokog predstavnika sa Ćamilom Durakovićem, potpredsjednikom RS iz reda bošnjačkog naroda.
- Kakvi su to uhljebi koji iznenada dolaze da niko ne vidi. Zašto danas Banjalukom šeta kada zna da nas nema tamo - rekao je Dodik.
Dodik je ponovio da sa Schmidtovim dolaskom u Banjaluku nema nikakav problem.
- Banjaluka je slobodan grad, ali on nije ušao niti u jednu instituciju. On ima pravo da se sastaje s kim želi u kafani, ali razmislićemo dobro da li je potez potpredsjednika RS Ćamila Durakovića ispravan i udarac RS-u - naglasio je Dodik.
"Mislim da ga sada juri policija da ga izbaci, ako nije već deportovan", rekao je Dodik.
"Kada su me obavijestili, ja sam rekao tražite ga i izbacite ga", kazao je Dodik.
Nakon novinarskog upada da je Schmidt možda došao kao turista, predsjednik SNSD-a je dodao:
"Ne znam, možda je pobjegao kao što je imao običaj da bježi. To je kukavica".
Dodik je danas boravio u Doboju gdje se održala sjednica Glavnog odbora SNSD-a.
Do sastanka dolazi dan nakon što je Ćamil Duraković objavio da se u RS uvodi novi predmet u kojem će učenici učiti o zločincima Karadžiću i Mladiću kao herojima.
Politika
ĆAMIL DURAKOVIĆ ZA BANJALUČKI PORTAL: "Bošnjaci na prijevremenim izborima biraju između 2 zla"
08. Okt. 20251
Vijesti
SVE JE SPREMNO: Ćamil Duraković Tužilaštvu BiH šalje prijavu za mural Ratku Mladiću u Banjoj Luci
06. Okt. 20250
Politika
ŽESTOK OKRŠAJ PRED KAMERAMA: Ljubiša Ćosić zanijemio nakon poruka iz Beograda -"Milorad Dodik je jedan od najnepoželjnijih ljudi u Srbiji. Građani žele da ga biju..."
26. Sep. 20252
Politika
DURAKOVIĆ I DURATOVIĆ SE NAŠLI U SARAJEVU: Platili smo cijenu jer smo Bošnjaci, ali odustajanje nije opcija
25. Sep. 20250
Regija
GRAĐANI U SUSJEDSTVU OGORČENI: Poskupio javni prevoz, putnici negoduju...
Prije 12 min0
Mini market
FRANJO NINIĆ ISPROZIVAO ČOVIĆA: "Dodik mu perfidno oživljava mokre snove o trećem entitetu..."
Prije 18 min0
Hronika
PRESRELI GA NA PUTU: Kod osamnestogodišnjaka pronađeno 40 kilograma marihuane
Prije 20 min0
Društvo
ENIS BEŠLAGIĆ O KRITIKAMA ZBOG GOVORA NA KOMEMORACIJI HALIDU BEŠLIĆU: "Možda nisam trebao reći neke stvari na tom mjestu, nismo imali pomoć"
Prije 23 min0
Vijesti
MNOGIMA JE NA DŽENAZI OVO PROMAKLO: Pored Halidovog mezara ostavljen je predmet koji je njemu puno značio...
Prije 15h0
Vijesti
OTKRIVENI UŽASAVAJUĆI PODACI U INSTITUCIJAMA BiH: Enorman broj ugovora o djelu, rade penzioneri, nestručni, uposlenici...
12. Okt. 20250
Vijesti
OBJELODANJEN DOGOVOR DODIKA I ČOVIĆA U BANJOJ LUCI: "Federaciju BiH podijeliti na muslimanski i hrvatski entitet!"
Prije 18h4
Vijesti
BRANKO BLANUŠA ZATRESAO POLITIČKU SCENU: " Neće biti trećeg entiteta, nema raspakivanja Dejtona, a Dodiku važniji hrvatski..."
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.