Evropa
"PREVIŠE JE DESNIČARSKA": Mussolinijeva unuka napustila stranku "Braća Italije" Giorgie Meloni
12. Sep. 20240
Rachele Mussolini objavila je da napušta desničarsku stranku Braća Italije (FdI) premijerke Giorgije Meloni i da će se pridružiti njenoj umjerenijoj saveznici, stranci na desnom centru, Naprijed Italija (Forza Italia).
Evropa
12. Sep. 2024
0
Unuka italijanskog fašističkog diktatora Benita Mussolinija, Rachele Mussolini, izjavila je danas da napušta stranku Braća Italije premijerke Giorgije Meloni jer je previše desničarska, nakon što je nedavno osporavala stavove te stranke o pravima manjina, javlja Reuters.
Rachele Mussolini objavila je da napušta desničarsku stranku Braća Italije (FdI) premijerke Giorgije Meloni i da će se pridružiti njenoj umjerenijoj saveznici, stranci na desnom centru, Naprijed Italija (Forza Italia).- Vrijeme je da okrenem stranicu i pridružim se stranci koju smatram bližom mojim umjerenim i centrističkim osjećajima - rekla je 50-godišnja Mussolini novinskoj agenciji ANSA, potvrđujući ranije medijske navode.
Stranka Braća Italije potekla je iz Italijanskog socijalnog pokreta (MSI) kojeg su osnovali pristaše fašističkog diktatora Benita Mussolinija nakon Drugog svjetskog rata.
Od preuzimanja dužnosti 2022. godine, Meloni pokušava predstaviti stranku kao "mainstream" centrističku konzervativnu skupinu.
Kritičari tvrde da je pokušaj uglavnom samo kozmetičke prirode, ukazujući na oštre stavove stranke o imigraciji, abortusu i istospolnom roditeljstvu te na njene poteze uvođenja strožijih kazni za surogat majčinstvo.
Naprijed Italija, dio vladajuće koalicije, također se predstavlja kao stranka koja brani tradicionalne kršćanske vrijednosti, ali se smatra liberalnijom po pitanju građanskih prava.
Politika
SNSD-ov DELEGAT RADOVAN KOVAČEVIĆ: "Dodik je dobio saglasnost iz Sarajeva da se formiranje Vrhovnog suda BiH skine sa dnevnog reda!"
Prije 13 min0
Evropa
ORBANOV ČOVJEK NAPUSTIO POLITIKU: Szijjártó objavio odluku koja je iznenadila mnoge...
Prije 17 min0
Politika
RACIJA NA PALAMA PODIGLA BURU, BLANUŠA TRAŽI ODGOVORE: "Ko je naredio intervenciju specijalaca i je li korištena prekomjerna sila?"
Prije 26 min0
SP 2026
DESCHAMPS OKRIVIO SUDIJE, NJEGOV IGRAČ GA DEMANTOVAO: "Sudija nije kriv. Pobijeđeni smo tehnički i taktički!"
Prije 28 min0
Evropa
ZABORAVITE NATO, STIŽE PLAN ZA NOVU SUPER-ALIJANSU KOJA UKLJUČUJE I BiH: Ovo je prijedlog Rima za odbranu kontinenta od novih prijetnji
13. Jul. 20260
Evropa
EVROPA NA IVICI KOLAPSA, A KATASTROFA JE STIGLA DO BALKANA: Milioni ljudi u opasnosti, upaljeni CRVENI ALARMI od Kipra do Poljske - "To je tempirana bomba"
12. Jul. 20260
Evropa
POTPUNI HAOS U MOSKVI: Dogodilo se nezamislivo, Putin u velikim problemima...
13. Jul. 20260
Evropa
CIJELI SVIJET U ŠOKU ZBOG NOVOG NJEMAČKOG ZAKONA: Za ovu rečenicu o IZRAELU idete pet godina iza rešetaka
14. Jul. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.