NIHAD ĐEDOVIĆ OBJASNIO ZAŠTO NE IGRA ZA "ZMAJEVE": "Upao sam u zamku svojom greškom, poslije sam želio da se izvadim..."

Đedović je zbog uzimanja njemačkog državljanstva ostao bez prava da igra za BiH.

  • Sport

  • 03. Okt. 2024  03. Okt. 2024

  • 0

Košrkaš Unicaje i bivši reprezentativac BiH Nihad Đedović, gostova je u Klix studiju kod Emele Burdžović.

Đedović je zbog uzimanja njemačkog državljanstva ostao bez prava da igra za BiH, a sada je govorio o toj temi.

“Svjestan sam svega što se dešavalo i osjetio sam na svojoj koži medijski mrak gdje sam upao i to sam prihvatio kako jeste. Na početku me poljuljalo, ali svaka bol prođe s godinama, izašao sam s mnogo više motiva i želje da uspijem u klubovima gdje sam igrao. Donekle ima istine iako većina nije istina. Manjak komunikacije i moja greška gdje nisam bio informisan da bih morao vratiti moj pasoš da bih uzeo njemački. Manjak komunikacije s mojim agentom i to je to. Imao sam u to vrijeme dvogodišnji ugovor s Bayernom tako da to ne mijenja moju finansijsku situaciju. Želio sam olakšati Bayernu u njemačkom prvenstvu da ne budem stranac. Upao sam u zamku svojom greškom, poslije sam želio da se izvadim, ulazio sam u rasprave preko medija, ali bio sam zelen. Sve me to koštalo pa sam se izvukao iz svega toga. Svi ti ljudi koji su pričali loše o meni, nisu se pomakli ni pedalj dalje, a svaka garnitura u Savezu je koristila moje ime za euforiju kod navijača, ali u većini slučajeva od toga nije bilo ništa. Meni je nakon toga bilo sve jasnije. Bilo je tu iskrenih komentara navijača, ne dotiče me ni sekunde, ja znam šta je istina, to je bila greška u komunikaciji koja poslije nije mogla da se ispravi i to je to”, rekao je Đedović u gostovanju u Klix studiju i potom dodatno pojasnio svoj status.

“Ja sam polazio od toga pošto u FIBA-i sam upisan kao Bosanac i upisan sam kao igrač Saveza BiH, mislio sam da i nakon promjene pasoša sam upisan kao Bosanac te da ne moram davati putne isprave kako bih nastupao za reprezentaciju. Ipak, dobio sam informaciju da se prije svake utakmice mora prikazati bosanski pasoš i tu sam shvatio da ne mogu igrati više za BiH”. 

Godinama se pokušao vratiti u reprezentaciju Bosne i Hercegovine, ali do toga nažalost nije došlo prvenstveno zbog manjka komunikacije. “Sve su bile opcije na stolu i sve sam situacije prolazio više puta kao i mogućnosti, ali na kraju se nikada to nije poklopilo da se uradi do kraja. Bilo je naznaka da se to uradi do kraja, ali zbog manjka komunikacije ne bude ništa od toga. Ja sam dan danas u komunikaciji s reprezentativcima pa i sa fizioterapeutom koji me pitao da li bih mogao igrati 15 minuta protiv Hrvatske. Kroz šalu sam rekao da bih. Ja bih volio, ali u posljednjih par godina nije bilo komunikacije s ljudima u Savezu”, dodao je košarkaš Unicaje. 

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...