SARAJEVO, REGIJA, A SAD I AUSTRIJA: Željezničke stanice zatvorene zbog prijetnji bombom

Dosadašnje prijetnje su se odnosile na stanice u glavnim gradovima raznih saveznih zemalja, kazao je.

  • Evropa

  • 03. Okt. 2024  

  • 0

Nekoliko željezničkih stanica u Austriji bilo je zatvoreno zbog više prijetnji bombom tokom proteklih nekoliko dana, rekao je glasnogovornik policije za njemačku agenciju dpa u četvrtak. 

Dosadašnje prijetnje su se odnosile na stanice u glavnim gradovima raznih saveznih zemalja, kazao je.

"To shvaćamo veoma ozbiljno", dodao je glasnogovornik.

U srijedu navečer su prijetnje upućene postajama u St. Poeltenu, Slazburgu i Klagenfurtu, u utorak glavnom kolodvoru u Linzu, a u ponedjeljak glavnom kolodvoru u Grazu. Sve postaje su zatvorene, a željeznički promet je obustavljen na nekoliko sati.

Policija je prijetnje primila e-mailovima, koji su tvrdili da su na postajama eksplozivi koji mogu biti detonirani. Zasad nisu pronađeni nikakvi opasni predmeti.

Austrijske obavještajne službe istražuju niz prijetnji. Austrijska željeznička tvrtka u državnom vlasništvu je odbila komentirati izvješća.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...