Šareni svijet
ŠOKANTNE TVRDNJE ČITAČA S USANA: Otkriveno šta je Donald Trump rekao kralju Charlesu..
Prije 19 min0
U subotu je na rasporedu veleslalomska utrka skijašica, dok će u nedjelju startati skijaši, a među njima i legendarni Austrijanac, koji će u natjecateljskom povratku predstavljati Nizozemsku, rodnu zemlju njegove majke.
Sport
25. Okt. 2024
0
Osmerostruki ukupni pobjednik Svjetskog kupa u alpskom skijanju, 35-godišnji Marcel Hirscher, potvrdio je da će povratnički nastup nakon petogodišnje stanke, imati na otvaranju nove skijaške sezone u austrijskom Soeldenu.
U subotu je na rasporedu veleslalomska utrka skijašica, dok će u nedjelju startati skijaši, a među njima i legendarni Austrijanac, koji će u natjecateljskom povratku predstavljati Nizozemsku, rodnu zemlju njegove majke.
Vijest o njegovom nastupu u Soeldenu objavila je u petak njegova kompanija za proizvodnju skijaške opreme VAN DEER-Red Bull Sports.
“Bilo mi je jasno da ću se natjecati na FIS utrkama. Onda se pojavila sjajna opcija (za nastup u Soeldenu) i od tada smo činili sve kako bi to bilo moguće”, rekao je Hirscher, koji će u Soeldenu nastupiti s pozivnicom Međunarodne skijaške federacije (FIS).
Pozivnicu mogu dobiti samo skijaši koji su bili osvajači Velikog ili Malog kristalnog globusa te da je od njihovog umirovljena prošlo od dvije do deset godina. Hirscher je, naravno, i više nego zadovoljio oba uvjeta, a pozivnica će mu omogućiti da ne bude pri kraju startne liste, s obzirom na to da je u ovom trenuku bez FIS bodova.
“Iznimno sam sretan i jako uzbuđen. Zato sam, kao što sam uvijek govorio, odluku donio u tako kratkom roku”, rekao je skijaš koji je dominirao, posebno u tehničkim disciplinama, u razdoblju od 2012. do odlaska u natjecateljsku mirovinu 2019.
Hirscher je skijajući pod austrijskom zastavom ostvario 67 pobjeda u Svjetskom kupu, od čega 32 u slalomu, a 31 u veleslalomu.
“Logično je da nisam i ne mogu biti na istoj razini na kojoj sam bio. Niti sam na razini koju bih možda još mogao doseći”, rekao je Hischer te dodao:
“Soelden će mi omogućiti da napravim početnu procjenu i, ovisno o uvjetima, očekujem doista bilo što; od toga da bude ‘prilično pristojno’ do toga da pomislim ‘stvarno sam daleko’.”
I Hrvatska će imati svoje predstavnike u oba natjecateljska dana. U subotu će se najviše očekivati od Zrinke Ljutić, a u nedjelju od Filipa Zubčića.
Šareni svijet
ŠOKANTNE TVRDNJE ČITAČA S USANA: Otkriveno šta je Donald Trump rekao kralju Charlesu..
Prije 19 min0
Regija
DAN ODLUKE U DUBROVNIKU: Potpisivanje sporazuma o Južnoj interkonekciji, Predsjednitvo BiH i Vijeće ministara BiH na telefonskoj sjednici...
Prije 26 min0
Svijet
VODEĆI BRITANSKI RABINI UPOZORAVAJU: "Putanja kojom se Izrael kreće može predstavljati egzistencijalnu prijetnju ne samo za državu, već i za..."
Prije 33 min0
Politika
SVE JE SPREMNO ZA PODJELU: Milorad Dodik i Dragan Čović idu do kraja, u čiji „rog“ puše Elmedin Konaković...
Prije 42 min0
Sport
DINO HASANOVIĆ OČITAO LEKCIJU SUDIJAMA: Zatražio prekid zbog skandiranja osuđenom zločincu Ratku Mladiću, dobio prijetnje i psovke sa tribina
Prije 12h0
Sport
BARBAREZU KONAČNO LAKNULO: Reprezentativac BiH se oporavio od povrede
26. Apr. 20260
Sport
SAVO MILOŠEVIĆ, PRED KAMERAMA: "Meni je zaista fascinantno, i ne volim da se previše hvalimo, ali..."
26. Apr. 20261
Sport
O NJEMU BRUJI NJEMAČKA: Započeti pregovori s Edinom Džekom, sve će biti poznato nakon Svjetskog prvenstva...
27. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.