Društvo
AMERIČKI AMBASADOR PRED KRAJ MANDATA: Kako vidi današnju BiH?
09. Nov. 20243
Fikret Muslimović je, to je manje-više svima poznato, bio neprolazna konstanta u kabinetima i jednog i drugog Izetbegovića.
Mini market
26. Okt. 2024 26. Okt. 2024
8
Elmedin Konaković, ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine jučer je na konferenciji za štampu prozvao i Bakira Izetbegovića, lidera Stranke demokratske akcije.
Pored ostalog i zbog toga što je „u svoj kabinet doveo Fikreta Muslimovića, nekada oficira Kontraobavještajne službe Jugoslovenske narodne armije (KOS), kasnije generala Armije RBiH i Izetbegovićevog savjetnika. Bakir je u svoj kabinet doveo šefa tih procesa (antibosanskohercegovačkih, op. „SB“), kojeg nagradi, koji mu piše govore i knjige“ .
Ministar Konaković je kazao da je „siguran da on i ljudi poput njega (Muslimovića, op. „SB“) ostvaruju direktne kontakte sa velikosrpskim idejama, vješto prenoseći targetiranje i ciljeve na ovu grupu razularenih budžetskih korisnika koji u glavi vide „posao“-tender, zapravo izvršavaju ono što odgovara neprijateljima Bosne i Hercegovine.“
Ministar Elmedin Konaković je, međutim, propustio da kaže da je Bakir Izetbegović angažiranjem Fikreta Muslimovića za svoga savjetnika u Predsjedništvu BiH, samo nastavio dugodišnju praksu svog oca Alije Izetbegovića, kojem je Muslimović, također, bio jedan od najbližih suradnika.
Bilo bi korisno i korektno da je ministar naveo koje i kakve je knjige tokom rada u kabinetu juniora Izetbegovića pisao Fikret Muslimović. Jer riječ je isključivo o knjigama kojima je veličao lik, djelo, ulogu, vizionarstvo, mudrost…Alije Izetbegovića.
Naslovi nekih od Muslimovićevih knjiga o tome svjedoče: „Mislilac i Državnik Alija Izetbegović“, u koautorstvu sa Selmom Cikotićem, nepravomoćno osuđenim penzionisanim generalom i kadrom Stranke demokratske akcije; „Robije Alije Izetboegovića“, zajedno sa efendijom Mustafom Spahićem, istaknutim članom Islamske zajednice BiH. Posljednja knjiga iz bogatog literarnog opusa Fikreta Muslimovića ima naziv „Alija Izetbegović u vanjskoj politici“.
Zanimljivo je, kako je otkrio portal „Istraga“, da je posljednju knjigu, pored ostalih institucija koje to godinama prakticiraju, otkupio i grad Srebrenik, u kojem je gradonačelnik Adnan Bijelić, član Stranke Naroda i Pravde, na čijem je čelu Elmedin Konaković.
Prije nekoliko godina nakon napuštanja Stranke demokratske akcije i osnivanja Naroda i pravde, Elmedin Konaković je govorio da on i njegova nova stranka mnogo uspješnije i dosljednije slijede ideje i put Alije Izetbegovića nego SDA.
Fikret Muslimović je, to je manje-više svima poznato, bio neprolazna konstanta u kabinetima i jednog i drugog Izetbegovića.
(SB)
Vijesti
PRIMANJE MITA I PRANJE NOVCA: Podignuta optužnica protiv bivšeg hrvatskog ministra Vilija Beroša i još sedam osoba
Prije 13 min0
Regija
ŠTA ĆE DRŽAVA KOJA GA JE PODRŽALA: Sprema se krivična prijava protiv Thompsona i "Za dom spremni"
Prije 14 min0
Regija
STATISTIKA LOŠ POKAZATELJ SEZONE NA JADRANU: “Gdje su vam ti gosti?”
Prije 16 min0
Hronika
PRED BROJNIM PROLAZNICIMA: Član Kavačkog klana likvidiran u centru Barcelone, ubica mu prišao s leđa i ispalio više hitaca
Prije 25 min0
Mini market
KRENUO U HRVATSKU: Državljanin BiH na granici kažnjen sa nevjerovatnih 12 hiljada eura, evo šta je učinio... (FOTO)
Prije 17h0
Mini market
DODIKOV SPECIJALAC ZA PODIZANJE TENZIJA: Nedeljko Elek spomenuo Srebrenicu, ovakve reakcije iz Republike Srpske nije očekivao...
Prije 5h0
Mini market
VASKOVIĆ UZBURKAO DUHOVE: „Dodik rascijepio državu, jedan distrikt je Brčko, a drugi bi postao Sarajevo...“
14. Jul. 20250
Mini market
PROPUSTILI SMO SVE ŠANSE ZA PROMJENU SISTEMA: Spavajte mirno, Dejtona 2 neće biti
13. Jul. 20252
trenutak ...
Komentari - Ukupno 8
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.