Hronika
'PALI' PRIPADNICI BALKANSKOG KARTELA: Zaplijenjeno više od 4,5 tona kokaina
26. Sep. 20250
Navodi se i da je osoba sa inicijalima S.J, takođe državljanin Srbije, lišena slobode na području Ekvadora.
Hronika
26. Nov. 2024
1
U saradnji sa EUROPOL, na području Beograda, Niša, Novog Sada i Sremske Mitrovice uhapšeno je osam osoba pod sumnjom da su kao organizatori i pripadnici kriminalne grupe "Balkanski kartel" bavili krijumčarenjem kokaina na međunarodnom nivou. Ova mađenarodna akcija provodi se i u BiH pod kodnim nazivom "General".
„Po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, pripadnici MUP, Uprave kriminalističke policije su uz koodinaciju EVROPOLA, nakon višemjesečne zajedničke istrage sa policijama Hrvatske i Bosne i Hercegovine, danas na području Beograda, Niša, Novog Sada i Sremske Mitrovice lišili slobode osam lica koja se sumnjiče da su kao organizatori i pripadnici organizovane kriminalne grupe Balkanski kartel bavili se krijumčarenjem kokaina na međunarodnom nivou“, navodi se u saopštenju Tužilaštva za organizovani kriminal u Srbiji.
U međunarodnoj akciji koja je, kako kažu, rezultirala razbijanjem jedne od većih balkanskih kriminalnih organizacija za trgovinu drogom, uhapšeni su: D. M, B.P, M.P, B.V, N.B, D.N, I.C. i D.Đ. zbog postojanja osnova sumnje da su u vremenskom periodu od 26.oktobra 2019. do 19. marta 2021. godine, izvršili krivično djelo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i udruživanje radi vršenja krivičnih djela.
Navodi se i da je osoba sa inicijalima S.J, takođe državljanin Srbije, lišena slobode na području Ekvadora.
Istovremeno, u Bosni i Hercegovini uhapšen je Z.Š, dok se u Hrvatskoj jedan pripadnik organizovane kriminalne grupe nalazi na izdržavanju kazne zatvora zbog drugog krivičnog djela.
„Za organizatorima ove grupe V.M. i U.K. raspisana je potraga, dok se M.L, M.J. i A.I, koji su lišeni slobode u maju 2023. godine, već nalaze u pritvorskim jedinicama Posebnog odeljenja Višeg suda u Beogradu“, navodi se u saopštenju.
Policija je prilikom pretresa stanova osumnjičenih članova kriminalne grupe pronašla oružje i veliku količinu municije, a zaplijenjeno je i više skupocjenih vozila, satova, kao i veće količine novca.
U saradnji sa EUROPOL-om i policijom Hrvatske i BiH, i Srbije je uspjela da na svojoj teritoriji identifikuje organizatore i pripadnike organizovane kriminalne grupe koja, kako se sumnja, stoji iza pošiljki od više tona kokaina koje su iz Ekvadora i Brazila stigle u Evropu.
„Takođe, ova grupa dovodi se u vezi sa zaplenom u Luci Ploče u Hrvatskoj, gdje je u podnim konstrukcijama kontejnera koji je transportovan iz Ekvadora pronađeno i oduzeto 504 pakovanja kokaina, ukupne težine od 505,5 kg, u martu 2021. godine“, dodaje se u saopštenju.
Osumnjičeni će uz krivičnu prijavi biti sprovedeni u Javno tužilaštvo za organizovani kriminal, nakon čega će biti saslušani.
Hronika
'PALI' PRIPADNICI BALKANSKOG KARTELA: Zaplijenjeno više od 4,5 tona kokaina
26. Sep. 20250
Hronika
OPTUŽEN CARINIK IZ LUKE PLOČE: Surađivao sa Balkanskim kartelom, odale ih poruke na Sky aplikaciji
23. Jun. 20250
Hronika
VIŠI SUD U BEOGRADU: Određen pritvor za osam pripadnika 'balkanskog kartela', trojica na potjernici
28. Nov. 20240
Hronika
BALKANSKI KARTEL: Zaplijenjeno 2,7 tona kokaina, u Srbiji uhapšene 4 osobe
01. Sep. 20231
Zabava
"OKUPACIJA" BEČA POČELA JOŠ SINOĆ BAKLJADOM TUZLAKA: "Zmajave" bi na stadionu "Ernst-Happel" trebalo bodriti...
Prije 20 min0
Hronika
ODGOĐENO SUĐENJE ZA IZAZIVANJE MRŽNJE ZBOG VELIČANJA RATNIH ZLOČINACA: "Pitao sam ga..."
Prije 30 min0
Vijesti
BH. METEO OBJAVIO: Od večeras kreće snijeg i pad temperature
Prije 34 min0
Hronika
SUĐENJE ZA ZLOČINE U PRIJEDORU: Tužilaštvo BiH predstavilo izmijenjenu optužnicu, tužilac u obzir uzeo...
Prije 42 min0
Hronika
DETALJI HORORA U MOSTARU: Poznati nogometni sudija ubio svoju djevojku?
Prije 19h0
Hronika
"TEŠKO JE REĆI ZBOGOM!": Ovo je policajac koji je sinoć poginuo
15. Nov. 20250
Hronika
SVE JE ISPLANIRAO: Otkriveni potresni detalji svirepog ubistva u Mostaru
Prije 7h0
Hronika
IZREČENA MU SMRTNA PRESUDA: Muškarac pogubljen strijeljanjem pred porodicama žrtava (VIDEO)
15. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.