Regija
PRIHVATLJIVIJI DESNICI: Kako će izgledati sljedećih pet godina pod Zoranom Milanovićem?
13. Jan. 20250
Smatra kako je važno daljnje jačanje hrvatske sigurnosti kroz NATO saveznike.
Regija
29. Nov. 2024 29. Nov. 2024
0
HDZ-ov predsjednički kandidat Dragan Primorac gostovao je u centralnom Dnevniku HTV-a.
Saopćio je kako je tokom prvog dana prikupljanja potpisa prikupio 25.000 potpisa. Zahvalio je svim građanima te poručio kako svi ti ljudi vjeruju u bolju Hrvatsku "koja se mora dogoditi". "Trenutačni predsjednik od veljače više neće biti na tom mjestu", najavio je.
Osvrnuo se na anketu prema kojoj on u prvom krugu osvaja 22 posto, a Zoran Milanović 37 posto. "Ankete su u određenom političkom segmentu dobre i korisne. A koliko mogu biti krive - najbolje su pokazali izbori u SAD-u. Prema njima Trump nikad ne bi postao predsjednik u odnosu na Harris", naveo je.
Kazao je kako su izbori jedina prava ankete te da je i sam Zoran Milanović izjavio kako ne vjeruje u ankete. Na pitanje o tri ključna programa odgovorio je "kako su njegov interdisciplinarni program radili brojni stručnjaci, ali da Hrvatskoj treba vratiti političku stabilnost".
"Hrvatska je razjedinjena i osjeća duboku agresiju čovjeka koji je to inscenirao. Najprije ću za zajednički stol okupiti sve političke čimbenike i dogovoriti kako ćemo dalje graditi Hrvatsku. Bit ću predsjednik svih građana Hrvatske. Okupljat ću sve koji žele bolji život", rekao je.
Tvrdi da želi "hitno popraviti međunarodni status Republike Hrvatske budući da trenutačni predsjednik zagovara politiku 'druženja s Milom iz Laktaša'".
"Politika koju ja zagovaram je politika suradnje s vodećim državama svijeta, za koje jako dobro znam kako funkcioniraju. Želim dovesti investicije iz inozemstva u Hrvatsku i to je drugi korak koji ću napraviti. Treća stvar koja je važna su Oružane snage RH. Njima treba dati apsolutni prioritet, pogotovo u trenucima kada je cijeli svijet nestabilan", istaknuo je.
"Svi oni koji me znaju, znaju da na mene nitko nema utjecaja. To svjedočim cijeli svoj život. Potpuno sam neovisna osoba", nastavio je, osvrnuvši se na izjavu Milanovića da Plenković kroz "Primorca kao svog zamorca - želi imati totalnu kontrolu".
"S druge strane, nema te sile koja će me zaustaviti da kritiziram vladu ili bilo koga drugoga kad vidim da radi nešto nekorektno, nešto što nije dobro za Hrvatsku. Ova situacija je neodrživa. Imate čovjeka koji je na vlasti, koji želi biti vođa oporbe. Milanović je uveo je duboki nemir među hrvatske građane", poručio je te dodao kako neće biti agresivan, neće vrijeđati - nego će o rješavanju problema razgovarati.
Kao stvar koja trenutačno nije dobra, izdvojio je činjenicu da, usprkos rastu BDP-a i rejtinga Hrvatske, građani to još ne osjećaju u svojim domovima.
"Učinit ću sve u suradnji s vladom da se naprave iskoraci u tom smjeru. Ali ono što ja mogu napraviti, zbog svojeg ugleda - omogućit ću povratak investicija iz vodećih država svijeta. Bez investicija nema boljeg života za građane Hrvatske", uvjeren je.
"Nažalost, EU je godinama imala nedostatnu obrambenu politiku, dok je Hrvatska napravila značajne iskorake, osobito kroz partnerstvo s NATO-om. Da Hrvatska nije bila članica NATO-a, srpska agresija nikada se ne bi dogodila. Ponosan sam na činjenicu da MORH ulaže 2 posto BDP-a u naše Oružane snage, što nas čini sigurnijima", napomenuo je.
Smatra kako je važno daljnje jačanje hrvatske sigurnosti kroz NATO saveznike. Naglasio je da će kao predsjednik Republike Hrvatske raditi na osnaživanju tih odnosa kako bi osigurao kvalitetan život i sigurnost za sve građane Hrvatske.
"Sigurnost Hrvatske je već sada na visokom nivou, a moj cilj je osigurati da svaki građanin razumije zašto je život u Hrvatskoj vrijedan i zašto je važno ostati ovdje, a ne iseljavati se. Osim toga, Hrvatska je sigurna zemlja već danas", zaključio je.
Regija
PRIHVATLJIVIJI DESNICI: Kako će izgledati sljedećih pet godina pod Zoranom Milanovićem?
13. Jan. 20250
Regija
HRVATSKA SE CRVENI: Primorac dobio nešto gradova i sela u Dalmaciji
12. Jan. 20250
Vijesti
UGLEDNI POLITOLOG DAVOR GJENERO O POBJEDI ZORANA MILANOVIĆA: "Moglo bi doći do neugodne radikalizacije hrvatske politike prema BiH"
12. Jan. 20250
Regija
MNOGI SU ZGROŽENI ZBOG GOVORA DRAGANA PRIMORCA: "Sramota kandidata i cijele stranke koja je stajala iza njega"
12. Jan. 20250
Sport
BRILJIRA NA SVJETSKOM KLUPSKOM PRVENSTVU: Messi fantastičnim pogotkom iz slobodnjaka donio pobjedu Interu (VIDEO)
Prije 3h0
Svijet
NERVOZA U IZRAELU RASTE IZ DANA U DAN: "Iran nas je gađao kasetnim bombama!"
Prije 3h0
Hronika
UŽAS U GRAZU: "Sijevale" pivske flaše, potukli se rođaci iz BiH...
Prije 4h0
Vijesti
USIJANJE NA BLISKOM ISTOKU: Prijavljena eksplozija u rezidenciji norveškog ambasadora u Tel Avivu
Prije 4h0
Regija
IZNAJMLJIVAČI APARTMANA NA NOGAMA ZBOG SEZONE: "Ovo mi se još nikada nije dogodilo"
17. Jun. 20250
Regija
VUČIĆ JE ODLUČIO OSVETITI SE ĐOKOVIĆU: Ovim potezom dodatno je naljutio Srbe
17. Jun. 20250
Regija
PROMJENE ZA DRŽAVLJANE BiH, SRBIJE, CRNE GORE: Još ovog ljeta u Hrvatsku po starom, a od oktobra nova pravila
18. Jun. 20250
Regija
MARINIKA TEPIĆ OBJAVILA ŠOKANTAN VIDEO: "Zašto sada šutite, predsjedniče..."
18. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.