Regija
MOĆ POD MASKAMA: Osuđeni huligani brane se da ne znaju značenje ZDS-a. A šta je s rukometašima i Thompsonom?
29. Jan. 20260
“Primorac lutao, htio je ujediniti sve..."
Regija
13. Jan. 2025
0
Kolumnist 24 sata Tomislav Klauški u N1 Studiju komentirao je dominantnu pobjedu Zorana Milanovića u drugom krugu predsjedničkih izbora.
Osvrnuo se na veliku razliku u broju osvojenih glasova Dragana Primorca i Zorana Milanovića:
“U drugom krugu je to doslovno bilo zakucavanje Milanovićevih glasača koji su sezali od ljevice pa čak do desnog krila HDZ-a, bila je to uvjerljiva potvrda pobjede. Draganu Primorcu bi se više isplatilo da je izgubio u prvom krugu, bio bi samo jedan poraz i ne bi bio ovako uvjerljiv. Koliko god se Milanoviću nije dalo ići u drugi krug, sada je dobio još veći legitimitet s kojim će sigurno baratati idućih pet godina. U javnosti će se pamtiti ovakva premoćna pobjeda, najveća pobjeda ikada u drugom krugu s kojom će se on moći ponašati i nastupati prema HDZ-u, prema svojim biračima i u odnosu prema oporbi, on se sada legitimizirao kao lider oporbe.”
“Pitanje je kako će izgledati sljedećih pet godina pod Zoranom Milanovićem jer se sada više nema za što boriti, nema trećeg mandata, vidjet ćemo koja će biti njegova strategija. Neki se nadaju da je to početak njegovog povratka u izvršnu vlast ili u SDP”, dodao je Klauški.
Kazao je da je Primorac u drugom krugu trebao obeshrabriti birače Milanovića:
“Uspio je napraviti potpuno suprotan rezultat, još manje je njegovih birača je izašlo, a još više je mobilizirao glasače Zorana Milanovića.”
Naveo je glavne greške Primorca:
“Lutao je, htio je ujediniti sve, htio se predstaviti kao onaj tko će biti prihvatljiv svima, to je na kraju napravio Zoran Milanović koji je ujedinio čak i birače HDZ-a. Ušao je u drugi krug i počeo koketirati s desnicom, što nije uspjelo jer je Milanović autentičniji i prihvatljiviji desnici, Primorac nema karizmu ni da se predstavlja kao liberalnija niti tvrda opcija, ostao je na ničijoj zemlji. Ono što je najvažnije imao je na sebi teret HDZ-a, drugi krug je bila sublimacija i frustracija HDZ-om.”
Regija
MOĆ POD MASKAMA: Osuđeni huligani brane se da ne znaju značenje ZDS-a. A šta je s rukometašima i Thompsonom?
29. Jan. 20260
Regija
OSVRT IZ ZAGREBA: Domoljub Thompson se izvinio svima, osim hrvatskoj državi u koju se zaklinje
26. Jan. 20260
Regija
POGLED IZ ZAGREBA: Zašto Milanović i Plenković izbjegavaju kritizirati Trumpa? Zbog straha ili...
22. Jan. 20260
Regija
POGLED UZ HRVATSKE: "ZDS prkos skriva se iza lampica, pjesama i fantomki. I brzo se slama pred hrvatskim sudovima"
17. Dec. 20250
Vijesti
SASTANAK U VSTV BiH: Stopirana optužnica za ratne zločine izazvala revolt, traži se smjena Kajganića
Prije 12 min0
Vijesti
MARGETIĆ OBJAVIO SNIMAK, SVJEDOK SARAJEVO SAFARIJA TVRDI: "Vučić je lično pucao na djecu Sarajeva, imam dokaze"
Prije 19 min0
Kultura
MUZIČKO PUTOVANJE: Škrabe i Mehmed Begić u pjesmi “Sedam” otkrivaju magiju tajnog akorda (VIDEO)
Prije 27 min0
Hronika
POLICIJA UPALA U STAN i IZVUKLA IH SKORO GOLE IZ KREVETA: Ovako su uhapšeni osumnjičeni za pokušaj ubistva...
Prije 32 min0
Regija
STOJI LI POLITIKA U POZADINI CIJELOG SLUČAJA: Inspekcija na Hvaru zaustavila radove najbogatije Bosanke
01. Feb. 20261
Regija
NENAD ČANAK, BEZ DLAKE NA JEZIKU: „Da ovo nisam vidio svojim očima ne bih vjerovao. Ne zna se ko je luđi...“
01. Feb. 20262
Regija
ŠAMAR VUČIĆU IZ DALEKE AUSTRALIJE: Đokovićeva poruka iz Melbournea obišla svijet
01. Feb. 20260
Regija
VUČIĆ U EPIZODI "NE BIH DA ŠIRIM PANIKU": "Očekujem početak rata u narednih 48 sati"
01. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.