CORAXOV KUTAK: Ana Brnabić na krovu Skupštine Srbije, sa snajperom u rukama, izgleda da...

(...) pazi na bezbjednost predsjednika Ekvatorijalne Gvineje.

  • Regija

  • 03. Dec. 2024  03. Dec. 2024

Urnebesna je izjava koju je prošle sedmice u eter proslijedila predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.

Odgovorila je zapravo na pitanje zastupnika Srđana Milivojevića zbog čega prisustvo snajperista na krovu zgrade Skupštine u Beogradu, ali i na krovovima zgrada koje su u blizini. 

 

Foto: X

Reakcija karikaturiste Predraga Koraksića koju je objavio u beogradskom Danasu je također kao prva riječ u ovom tekstu. 

 

Ilustracija: Corax/Danas

POTPUNI, BEOGRADSKI HAOS  

Podsjetimo, prije svega, da je prošlog ponedjeljka izbila tuča u Skupštini Srbije između zastupnika vladajućeg SNS-a i njihovih kolega iz redova opozicije. Hm. Ovim potonjim se ovo „kolega“ ne bi svidjelo, ali i jedni i drugi sjede u skupštinskim klupama. Ipak, to je činjenica, kao što je i činjenica da su tuču izazvali zastupnici i ministar iz Vučićevog SNS-a.  

Za „Slobodnu Bosnu“ je već narednog dana govorio spomenuti Milivojević, iz Demokratske stranke. Ponovićemo dio koji se odnosi na Anu Brnabić:

"Ana Brnabić, stečajna upravnica parlamentarnog života, učinila je sve što je bilo u njenoj moći, kako bi tokom sednice Narodne skupštine u direktnom TV prenosu i pred očima celokupne javnosti, izbegla raspravu o odgovornosti Vlade i vrha ovog režima za težak zločin počinjen na železničkoj stanici u Novom Sadu.“ Izbjegla je tu raspravu i dva dana kasnije.

Tako što je opozicija odlučila da ne učestvuje u radu sjednice koja je održana 27. novembra. Poručila je kako će se nastaviti truditi i davati sve od sebe da podstiče dijalog i čuva dostojanstvo Narodne skupštine.

“Kao predsednica parlamenta i član SNS od odgovornosti nikada nisam bežala, a od suda naroda ponajmanje, zato ne znam kako ih nije sramota da pomenu reč odgovornost”, izjavila je Brnabićka i slagala.

PREDSJEDNIK EKVATORIJALNE GVINEJE

Pa sad dolazimo do snajperista na krovu Skupštine Srbije, koji su bili raspoređeni te srijede. „Jesu, prisutni su kao što su prisutni i na krovovima raznih zgrada isključivo zato što je u gostima u Skupštini jutros bio i predsjednik Ekvatorijalne Gvineje. To je bezbednosni protokol koji je uvek važio u Srbiji, osim kada su oni sklonili snajperiste kako bi neko ubio njihovog predsednika vlade. Ni tada nikome nije palo na pamet da neko podnese ostavku i govori o odgovornosti jer nije uspeo da spreči ubistvo predsednika Vlade koji je streljan u dvorištu Vlade“, bez mrvice mozga isporučila je teške optužbe. 

Provjerili smo: predsjednik Ekvatorijalne Gvineje je Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, ima 82 godine i na funkciji šefa države je od 1979. godine. Što je vjerovatno i Vučićev san. Da, dakle, bude predsjednik Srbije 43 godine. Čitamo da je na vlast došao svrgnuvši svog strica. Divan neki čovjek, kojeg vjerovatno ne bi prepoznao nijedan stanovnik Beograda. Pa ni Vučić.

„I nema tog nasilja kome Aleksandar Vučić neće pribeći, ne bi li sakrio svoje krvave ruke. Ostavka i prividno hapšenje Gorana Vesića, koji je verovatno uhpšen da bi bio oslobođen, samo je dimna zavesa ovog režima, slična onoj kada je zarad rejtinga prvo uhapšen a potom posle par godina oslobođen Miroslav Mišković. Aleksandru Vučiću se njegova odskočna daska, uz pomoć koje je skakao ka rejtingu, a koja se zvala izgradnja infrastrukture, posle rušenja železničke stanice pretvorila u jamu ispunjenu gomilom krvavog blata koja preti da postane crna rupa ovog režima po kojoj on ne može više da skače", rekao nam je i ovo Srđan Milivojević, koji je tog dana na platformi X napisao:

„Kada je Čaušesku poslao snajperiste na krov rumunske Skupštine, to je označilo kraj njegove strahovlade i tiranije. Vučić i Ana Brnabić danas su poslali snajpere na kupolu Skupštine.“

Za Aleksandra Vučića ništa novo. Poznavao je on snajperiste koji su bili raspoređeni na brdima oko Sarajeva tokom opsade glavnog grada Bosne i Hercegovine. Njemu je samo bitno da su visoko raspoređeni. I budni.

(Dino Bajramović)   

trenutak ...