MAFIJA NAJVIŠE PROFITIRA OD OVOG POSLA U ITALIJI: Evo koja najviše i koliko zarađuje

Prema istraživanju, mafijaška organizacija koja najviše profitira od turizma je kalabrijska 'Ndrangeta.

  • Evropa

  • 11. Dec. 2024  11. Dec. 2024

  • 0

Mafijaške organizacije zarađuju 3,3 milijarde eura od turizma u Italiji, pokazalo je istraživanje koje je sproveo institut za ispitivanje javnog mnjenja Demoskopika i objavljeno u utorak.

Promet i profit mafije će rasti sljedeće godine, jubilarne godine za Rimokatoličku crkvu, s milionima hodočasnika koji se očekuju u Rimu, te 2026, kada će se na sjeveru zemlje održati Zimske olimpijske igre.

Prema istraživanju, mafijaška organizacija koja najviše profitira od turizma je kalabrijska 'Ndrangeta, koja godišnje zaradi više od 1,6 milijardi eura.

Kamora koja pretežno djeluje u Napulju i okolnoj regiji Kampanja, zaradi više od 950 miliona eura.

Organizacije ili posjeduju dio akcija u hotelima i restoranima ili iznuđuju "novac za zaštitu" od legitimnih kompanija, prenosi Hina.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...