Sjećanje
PARTIZANI MARŠIRAJU BH. GRADOM: Na današnji dan je oslobođena Banja Luka
Prije 2h0
Kako javlja HRT, Hrvatska je bila protiv zatvaranja poglavlja Vanjska, sigurnosna i odbrambena politika.
Regija
13. Dec. 2024 13. Dec. 2024
1
Ambasadori država članica Evropske unija u petak navečer odobrili su zatvaranje tri pregovaračkih poglavlja s Crnom Gorom, doznaje se iz diplomatskih izvora, a četvrto za koje je zemlja bila spremna neće se zatvoriti zbog protivljenja Hrvatske.
Kako javlja HRT, Hrvatska je bila protiv zatvaranja poglavlja Vanjska, sigurnosna i odbrambena politika.
Hrvatska je Crnoj Gori prošli mjesec uputila non-paper (neformalni diplomatski dokument) kojim je zatražila rješavanje nekoliko otvorenih pitanja koja narušavaju međusobne odnose dviju država.
U tom se dokumentu, prema diplomatskim izvorima, navodi da dvije države trebaju riješiti pitanja vlasništva nad školskim brodom "Jadran", međusobnog razgraničenja, procesuiranja ratnih zločina, pronalaska nestalih osoba te pitanje imena gradskog bazena u Kotoru koji je nazvan po bivšem vaterpolistu Zoranu Gopčeviću, za kojeg Hrvatska tvrdi da je bio čuvar u logoru "Morinj".
Sjećanje
PARTIZANI MARŠIRAJU BH. GRADOM: Na današnji dan je oslobođena Banja Luka
Prije 2h0
Politika
MINIĆ KAŽE DA JE ZADUŽENOST RS-a NAJMANJA U REGIONU: "Imamo međunarodnu poziciju da možemo da se 'riješimo' loših ljudi. Јedan od njih je..." (VIDEO)
Prije 2h0
Svijet
KREMLJ POVUKAO CRVENU LINIJU: Sastanak Putina i Zelenskog moguć samo uz jedan uslov
Prije 2h0
Estrada
MELINU MUŽ MILIONER GAĐAO PEŠKIROM: Pojavio se šok snimak sa jahte nakon glamuroznog slavlja (VIDEO)
Prije 2h0
Regija
NEVJEROVATNO: Pogledajte šta je srbijanski ministar na RTS-u kazao o ratnom zločincu Ratku Mladiću...
21. Apr. 20262
Regija
"KO SI TI DA PSUJEŠ PREDSJEDNIKOVU MAJKU?": Snimak brutalnog nasilja Vučićevih batinaša zgrozio javnost (VIDEO)
Prije 11h0
Regija
"VI STE OBIČNA BUDALA...": Zoran Šprajc brutalno odgovorio saborskom zastupniku...
Prije 21h0
Regija
EU PRIPREMA TEŽAK UDARAC ZA SRBIJU: Službenu potvrdu trebala bi objaviti slovenska političarka
20. Apr. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.