Svijet
HAOS U AMERICI: Demonstranti pale automobile u centru grada, helikopreti u zraku, Trump podigao marince...
09. Jun. 20250
Luigi Mangione optužen je da je 4. decembra na Manhattanu ustrijelio Briana Thompsona (50), glavnog direktora najvećeg privatnog društva za zdravstveno osiguranje u zemlji, UnitedHealthcarea.
Svijet
23. Dec. 2024 23. Dec. 2024
0
Luigi Mangione, osumnjičen da je ubio direktora američkog društva za zdravstveno osiguranje kako bi se osvetio tom sektoru, rekao je na sudu u New Yorku da se ne osjeća krivim za ubistvo kao terorističko djelo.
“Nisam kriv”, rekao je 26-godišnji mladić, na kaznenom sudu u New Yorku, kamo je stigao u pratnji nekoliko policajaca, sa lisicama na rukama i metalnim lancem oko struka.
Tereti ga se po 11 tačaka optužnice, uključujući ubistvo kao terorističko djelo. Ako bude osuđen po svim tačkama optužnice, suočit će se s kaznom doživotnog zatvora bez mogućnosti pomilovanja. Osim optužbi na državnoj razini, optužen je i na saveznoj razini za uhođenje i korištenje vatrenog oružja za počinjenje ubista, zbog čega bi mogao dobiti i smrtnu kaznu. O tim optužbama još se nije izjasnio.
Luigi Mangione optužen je da je 4. decembra na Manhattanu ustrijelio Briana Thompsona (50), glavnog direktora najvećeg privatnog društva za zdravstveno osiguranje u zemlji, UnitedHealthcarea.
Uspio je pobjeći iz New Yorka, no pet dana kasnije uhapšen je u McDonald’su u Altooni, gradiću 500 kilometara zapadno od New Yorka u Pennsylvaniji. Diplomirani inženjer, bivši izvrsni student iz imućne porodice u Baltimoreu, bio je na sudu smiren. Slučaj je na društvenim mrežama potaknuo mnogobrojne kritičke komentare prema američkim zdravstvenim osiguravateljima koje se optužuje da daju prednost profitu umjesto zdravlju svojih osiguranika.
Svijet
HAOS U AMERICI: Demonstranti pale automobile u centru grada, helikopreti u zraku, Trump podigao marince...
09. Jun. 20250
Svijet
HAOS U AMERICI: Pobuna protiv masovnih hapšenja migranata, Trump šalje Nacionalnu gardu, marinci u pripravnosti...
08. Jun. 20250
Svijet
NOŽEM NAPAO UČENIKE U ŠKOLI: Jedan od ozlijeđenih učenika preminuo u bolnici...
08. Maj 20250
Hronika
ŠEST OSOBA POVRIJEĐENO U NAPADU NOŽEM: Osumnjičeni se trenutno nalazi u pritvoru
04. Apr. 20250
Ekonomija
IZNENAĐENJA ZA PRVIH 1.000 KUPACA: Sarajevo danas dobija prvu H&M prodavnicu
Prije 6 min0
Evropa
HAOS ĆE NASTATI ZBOG HIMNE "DO SAVE I DRAVE": Austrija ozakonila pjesmu koja obuhvata teritorij Slovenije
Prije 12 min0
Evropa
I EVROPSKI LIDERI SE DISTANCIRAJU OD VUČIĆA: „Nije neuobičajeno da izmišlja, ali jeste da ga odmah demantuju“
Prije 21 min0
Regija
VUČIĆEVA KAMPANJA ZASTRAŠIVANJA U KOSJERIĆU: Nove izbore dobio zahvaljujući batinašima?
Prije 27 min0
Svijet
PREDSJEDNIK POTPISAO ZAKON: Većinski muslimanska zemlja zakonom zabranila nošenje odjeće koja pokriva lice
01. Jul. 20250
Svijet
DA LI SE KRIJU STVARNI PODACI: Izrael i Iran objavili broj stradalih u 12-dnevnom ratu
30. Jun. 20250
Svijet
AMERIČKI ZVANIČNICI OTKRILI OBAVJEŠTAJNE PODATKE: Svijet su dijelili trenuci od katastrofe
02. Jul. 20250
Svijet
NOVI RAT DVOJICE MOĆNIKA: Novinarka pitala Trumpa hoće li deportovati Elona Muska, uslijedio je šokantan odgovor
01. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.