Regija
VUČIĆEVA PARANOJA DOSTIŽE NEVIĐENE RAZMJERE, PAZITE DOKLE IDE: BIA šalje agente u kukuruzište, špijunski softver u paorskim telefonima
10. Dec. 20250
Suočava s pravnim preprekama, budući da su neki dioničari podnijeli tužbe protiv njega navodeći lažno predstavljanje, prikrivanje i nemar u vezi s ugovorom o preuzimanju, otkrila je kompanija u regulatornom zahtjevu ranije ovog mjeseca.
Ekonomija
24. Dec. 2024
0
Arcadium Lithium saopćio je u ponedjeljak da su njegovi dioničari glasali za prodaju vrijednu 6,7 milijardi dolara australskom rudarskom divu Rio Tinto.
Dionice Arcadium Lithiuma porasle su više od 2% u produženom trgovanju.
Ugovor, za koji se očekuje da će se zaključiti sredinom 2025., katapultirat će Rio Tinto na poziciju trećeg najvećeg svjetskog rudara litija, odmah iza Albemarlea i SQM-a.
Arcadium se suočava s pravnim preprekama, budući da su neki dioničari podnijeli tužbe protiv njega navodeći lažno predstavljanje, prikrivanje i nemar u vezi s ugovorom o preuzimanju, otkrila je kompanija u regulatornom zahtjevu ranije ovog mjeseca.
Ranije ove godine, Rio Tinto je rekao da će platiti 5,85 dolara po dionici u gotovini za Arcadium, gotovo 90% premije u odnosu na cijenu dionice na zatvaranju 4. oktobra, na dan kada je Reuters ekskluzivno izvijestio o potencijalnom poslu.
Australski rudar dobit će pristup Arcadiumovim rudnicima litija, pogonima za preradu i nalazištima u Argentini, Australiji, Kanadi i Sjedinjenim Državama, kao i kupcima uključujući Teslu, BMW i General Motors.
Regija
VUČIĆEVA PARANOJA DOSTIŽE NEVIĐENE RAZMJERE, PAZITE DOKLE IDE: BIA šalje agente u kukuruzište, špijunski softver u paorskim telefonima
10. Dec. 20250
Regija
UGLEDNI MAGAZIN "POLITICO" ANALIZIRA: Pretvara li se Srbija u rudarsku koloniju EU-a?
18. Apr. 20250
Regija
OVOGA SE SVI PLAŠE: Ako Vučiću prođu ove tri stvari, svi smo u opasnosti
02. Mar. 20250
Regija
U BEOGRADU SVE NAPETIJA SITUACIJA: Aktivisti upali na koktel Rio Tinta i poručili im - "Nećete ovde kopati" (VIDEO)
17. Dec. 20240
Vijesti
STANJE NA CESTAMA: U toku je sanacija kosine na magistralnom putu Sarajevo - Tuzla, zbog čega se...
Prije 13 min0
Mini market
VUKANOVIĆ DOBIO MEĐUNARODNU POTVRDU: "Zet Dragana Čovića kupuje vrijeme kako bi se zaštitio Dodik koji..."
Prije 26 min0
Hronika
DRAMA U SARAJEVSKOM DKC-u: Muškarac s vatrenim oružjem pokušao ući na drag show, ali je spriječen na vratima...
Prije 38 min0
Politika
KAJA KALLAS I MARTA KOS POVODOM 30. GODIŠNJICE "DAYTONA": "Držati se kursa ka članstvu u EU kao ujedinjena..."
Prije 47 min0
Ekonomija
PRIJEDLOG O 13. PLATI I PENZIJI U PROCEDURI: Evo koliko bi zaposleni i penzioneri dobivali...
12. Dec. 20250
Ekonomija
LUKA PLOČE TRAŽI NOVAC OD BH. GIGANTA: Roba u blokadi, dugovi ostali
11. Dec. 20250
Ekonomija
POSAO ZA 160 RADNIKA: Izraelci premještaju proizvodnju iz Turske u BiH, odabrali lokaciju
12. Dec. 20250
Ekonomija
NEZAPAMĆEN SKANDAL TRESE DRŽAVU: Bivši općinski načelnik prodavao Elektroprivredi ukradenu struju
11. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.