Svijet
IRANSKI AMBASADOR PRI UN-u OTKRIO: "Gađamo samo vojne ciljeve u Izraelu"
Prije 5h0
Situacija je i dalje teška u Usko-sanskom kantonu. U Cazinu, Bihaću, Bosanskoj Krupi, Sanskom Mostu i Velikoj Kladuši bez električne energije je oko 19 hiljada kupaca.
Vijesti
24. Dec. 2024 24. Dec. 2024
0
Uprkos maksimalnim naporima i neprekidnom radu elektromonterskih ekipa podružnica Elektroprivrede BiH na otklanjanju kvarova, tokom noći došlo je do pogoršanja situacije sa snabdijevanjem električnom energijom. Bez napajanja je trenutno 127 hiljada mjernih mjesta.
Izuzetno teška situacija je u Tuzlanskom kantonu. Zbog kvara na 70 dalekovoda bez električne energije je više od 65 hiljada kupaca u Čeliću, Tuzli, Gračanici, Gradačcu, Kalesiji, Kladnju, Lukavcu, Sapni, Srebreniku, Živinicama i Banovićima.
Na području Zeničko-dobojskog kantona najteža situacija je u Maglaju, Zavidovićima, Zenici, Tešnju, Kaknju, Doboj Jugu, Olovu, Tešnju, Visokom i Varešu. Na srednjenaponskoj mreži evidentirano je 65 kvarova zbog čega je bez snabdijevanja oko 30 hiljada kupaca.
Situacija je i dalje teška u Usko-sanskom kantonu. U Cazinu, Bihaću, Bosanskoj Krupi, Sanskom Mostu i Velikoj Kladuši bez električne energije je oko 19 hiljada kupaca.
Nastavak padavina i snježni nanosi izazvali su probleme u snabdijevanju gotovo 7 hiljada kupaca u Bugojnu, Travniku, Vitezu, Kiseljaku, Busovači, Donjem Vakufu i Fojnici u Srednjobosanskom kantonu.
U Kantonu Sarajevo su, zbog kvara na srednjenaponskoj mreži, trenutno bez napona četiri transformatorske stanice na području Hadžića. Tokom noći, evidentirano je više prolaznih kvarova, zbog kojih su bez električne energije ostajali kupci na području Bjelašnice, Nišića i Tihovića.
Snabdijevanje je i dalje otežano i u Konjicu i Jablanici u Hercegovačko-neretvanskom kantonu.
Prekidi u napajanjima izazvani su kvarovima na 35 kV, odnosno 20 i 10 kV dalekovodima, uzrokovanim teretom vlažnog snijega i polomljenim stablima. Elektromonterske ekipe Elektroprivrede BiH bezprekidno su na terenu i u izuzetno otežanim uslovima ulažu maksimalne napore na otklanjanju kvarova. Otežavajuća okolnost su nepristupačnost terena zbog velikih nanosa snijega i konstantno evidentiranje novih kvarova.
Imajuću u vidu vanredne okolnosti i prognoziranje nastavka padavina, Elektroprivreda BiH poziva svoje kupce na strpljenje i razumijevanje.
Svijet
IRANSKI AMBASADOR PRI UN-u OTKRIO: "Gađamo samo vojne ciljeve u Izraelu"
Prije 5h0
Svijet
KAKO LI JE TEK NA "NESIGURNIM" MJESTIMA: IDF tvrdi da su sigurne sobe i dalje najbolja zaštita od iranskih napada, iako ljudi ginu i tu
Prije 5h0
Hronika
DRAMA U HRVATSKOJ: Brod počeo da tone, putnici evakuisani
Prije 6h0
Vijesti
IRAN LANSIRAO VELIKI KOMBINIRANI NAPAD NA IZRAEL: "Ovo će trajati cijelu noć"
Prije 6h0
Vijesti
PRAVOSUĐE RS OKRENULO LEĐA MILORADU DODIKU: Vrhovni sud RS imenovao Obrena Bužanina za člana VSTV-a BiH
14. Jun. 20250
Vijesti
ZASTAVA OSVETE VIJORI SE U TEHERANU, MEDIJI POSTROJENI: Jedan detalj iz govora ajatolaha vrlo je znakovit!
14. Jun. 20250
Vijesti
GRMI, PUŠE, PADA: Stiže osvježenje, evo kakvo nas vrijeme očekuje u narednih nekoliko dana...
16. Jun. 20250
Vijesti
NAKON KRIVIČNE PRIJAVE MIRNESA AJANOVIĆA: SIPA dostavila Tužilaštvu BiH izvještaj protiv ministra odbrane Zukana Heleza
15. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.