Svijet
NEZADOVOLJSTVO U VENECUELI: Bliži se Madurova inauguracija, opozicija planira velike proteste
09. Jan. 20250
Nagrada je ponuđena i za informacije radi hapšenja ili osude ministra unutrašnjih poslova Diosdada Kabelja.
Svijet
11. Jan. 2025
0
Sjedinjene Američke Države su ponudile nagradu od 25 miliona dolara za informacije koje bi vodile hapšenju predsjednika Venecuele Nicolasa Madura.
Nagrada je ponuđena i za informacije radi hapšenja ili osude ministra unutrašnjih poslova Diosdada Kabelja.Zvanični Vašington je ponudio i nagradu od 15 miliona dolara za informacije s ciljem hapšenja ili osude ministra odbrane Vladimira Padrina.
Britanija je u međuvremenu uvela sankcije za 15 zvaničnika Venecuele, uključujući sudije, pripadnike snaga bezbjednosti i vojne zvaničnike.
Britanska Kancelarija za spoljne poslove, komonvelt i razvoj saopštila je da su tim pojedincima uvedene sankcije zbog "podrivanja demokratije, vladavine prava i kršenja ljudskih prava", prenosi Bi-Bi-Si.
Ministar spoljnih poslova Britanije Dejvid Lami opisao je Madurov režim kao "lažan".
I EU je produžila "restriktivne mjere" protiv Venecuele zbog "nedostatka napretka koji vodi ka obnavljanju demokratije i vladavini prava".
Blok je uveo sankcije za još 15 venecuelanskih zvaničnika.
Kanada se, takođe, pridružila sankcijama Karakasu zbog, kako je rekla ministar spoljnih poslova Melani Džoli "besramnih postupaka" Madura.
Hronika
NAKON PRETRESA: U kući držali oružje, municiju, drogu...
Prije 4 min0
Šareni svijet
ZA NJIH SE ČUJE SAMO NA OTVARANJU OLIMPIJSKIH IGARA: Država od 150.000 stanovnika na pragu plasmana na Mundijal
Prije 9 min0
Politika
NENAD VUKOVIĆ OTVORENO ZA "SB": Delegate i zastupnike koji ne dolaze teba sankcionisati, najbolje da HDZ BiH i SNSD kazni narod
Prije 10 min0
Ekonomija
ŠTA SE DEŠAVA SA GLOVOM U SARAJEVU?: Aplikacija ne radi, kompanija posluje sa velikim gubitkom
Prije 13 min0
Svijet
POČELO JE: Stigla naredba za masovnu mobilizaciju, podignuti i rezervisti...
13. Nov. 20250
Svijet
OVO BI MOGAO BITI KRAJ DONALDA TRUMPA: Skandal se širi Amerikom, e-mail poruke šokirale i najžešće predsjednikove sljedbenike!
Prije 22h1
Svijet
OVO JOŠ NIJE VIĐENO: Trump pošpricao sirijskog predsjednika parfemom jer mu...(VIDEO)
12. Nov. 20250
Svijet
TEŽAK UDARAC ZA TRUMPA: Velika Britanija ne želi više dijeliti...
11. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.