DA LI JE ZBOG OGNJENA VRANJEŠA PUCANO NA KOSTIĆA: Bivši reprezentativac BiH zbog djevojke postao dio mafijaškog obračuna

Između Mihajlovića i Kostića je duže vrijeme trajao sukob, a sve je eskaliralo kada su se našli u ulici u naselju Starčevica.

  • Hronika

  • 12. Jan. 2025  

  • 0

Dejan Kostić, zvani Dela, ubijen je sinoć u Banja Luci, a 2022. godine ranjen je u ovom gradu i to navodno zbog fudbalera Ognjena Vranješa.

Naime, pomenute godine je došlo do fizičkog obračuna dvojice fudbalera, Ognjena Vranješa i Saše Kajkuta, a to šamaranje se dovodilo u vezu sa tadašnjim ranjavanjem Dejana Kostića Dele, za šta je osumnjičen bio Nemanja Mihajlović Nele iz Banja Luke.

Mihajlović je inače i ranije hapšen zbog pucnjave i ranjavanja, a radio je kao osiguranje u jednom lokalu u centru Banja Luke.

Inspektori koji su radili na ovom slučaju, nisu isključivali mogućnost da je pucanjava povezana sa šamaranjem Vranješa i Kajkuta u centru Banja Luke.

Između Mihajlovića i Kostića je duže vrijeme trajao sukob, a sve je eskaliralo kada su se našli u ulici u naselju Starčevica.

"Najvjerovatnije su se dogovorili da se nađu u toj ulici. Čim je Kostić izašao iz automobila, Mihajlović je, najvjerovatnije, odmah potegao pištolj i ispalio najmanje pet hitaca. Jedan hitac je pogodio Kostića u nogu i nanio mu prostrelnu ranu", rekao je izvor "Srpskeinfo".

Kako se tada pričalo, Ognjen Vranješ je dobio batine jer se jedna djevojka svom momku požalila na njega.

"Momak te djevojke je odranije poznat policiji. Te večeri je sa društvom došao u 'Jova bar' gdje je išamarao Vranješa", rekao je izvor pomenutih medija i dodao da fudbaler sukob nije prijavio policiji, ali da su oni ipak došli do informacija:

alt

Ognjen Vranješ u dresu Bosne i Hercegovine

"U Policijskoj upravi Banja Luka ne postoji nijedna prijava koju je podnio Ognjen Vranješ zbog sukoba. Međutim, radom na terenu je policija došla do informacija o sukobu u ''Jova baru''.

Navodno, nakon što je Vranješ dobio batine, Saša Kajkut je riješio da pozove nekoga kako bi ih zaštitio od daljih sukoba, jer se navodno rad i o opasnim ljudima, ali je pozvao pogrešan broj telefona i dobio osobu sa istim nadimkom.

Navodno je Kajkut ispričao toj osobi da je dobio batine i tražio da ih zaštiti od daljih sukoba.

"Ko zna šta je on tražio od te osobe prije nego što je shvatio da je pogriješio broj. Nakon toga je mladić pozvao J.K. i rekao mu o pozivu koji je dobio od Kajkuta, što je bilo dovoljno da mu sljedeća meta upravo bude on. 

J.K. je nakon toga došao sa društvom u baštu jednog lokala u centru Banja Luke gdje su Kajkuta uhvatili za vrat i izveli ga u obližnji haustor, gdje su ga tukli dok je cijela bašta lokala gledala.

Prema riječima izvora, Kajkut se ne bi našao na meti napadača da nije bio umiješan u sukob.

"Problem je bio samo Vranješ jer je pravio probleme devojci. Pošto se zna da su fudbaleri zvali Kostića, a on je isti vikend ranjen u Banja Luci, teško da se radi o slučajnosti. Međutim, nije bilo čvrstih dokaza koji bi to povezali. Također, zna se i da Mihajlović nije bio u društvu koje je to veče napalo Kajkuta".

Inače, prema pisanjima faktormagazin.ba, kada je Dejan Kostić Dela, koji je inače bio prijatelj i ''čuvar'' Ognjena Vranješa, čuo za incidente, po gradu se pročulo da traži grupu žestokih momaka koji su ga napali. Našli su se na Strarčevici i tada je Dela ranjen.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...