Evropa
SVE JE GOTOVO: Ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov otkrio plan Moskve...
Prije 4 min0
Narodni evropski savez Bosne i Hercegovine na današnjoj sjednici je usvojio četiri zaključka koja prenosimo u cjelosti.
Politika
30. Jan. 2025
0
Danas je u Sarajevu održana 23. sjednici Predsjedništva Narodnog evropskog saveza gdje je razgovarano o aktualnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini.
Oni su uzeli u obzir zaključke koje je Predsjedništvo Narodnog evropskog saveza Bosne i Hercegovine usvojilo na sjednici koja je održana u Mostaru 19. aprila 2024. godine, a u kojima su pozvali stranke Trojke da prekinu koalicijsko partnerstvo i svaku političku saradnju i razgovore sa Savezom nezavisnih socijaldemokrata i njegovih partnerskih stranaka iz entiteta Republika Srpska zbog kontinuiranih destruktivnih, protuustavnih i secesionističkih aktivnosti koje predvodi njihov lider Milorad Dodik.
Narodni evropski savez Bosne i Hercegovine na današnjoj sjednici je usvojio sljedeće zaključke, koje prenosimo u cjelosti:
1) Predsjedništvo Narodnog evropskog saveza Bosne i Hercegovine podržava započeti postupak isključivanja Saveza nezavisnih socijaldemokrata i njegovih partnerskih stranaka iz parlamentarne većine Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine i sastava Vijeća ministara Bosne i Hercegovine, te izražava spremnost da u skladu sa svojim zastupničkim kapacitetom prati taj postupak do postizanja navedenog političkog cilja.
2) Predsjedništvo Narodnog evropskog saveza Bosne i Hercegovine podržava započete razgovore radi uspostavljanja novog partnerskog odnosa i parlamentarne većine koja uključuje opozicijske stranke iz bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska, te kako bi se izvršila rekonstrukcija Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i prekinula destrukcija evropskog puta Bosne i Hercegovine izvršavajući preuzete obaveze za početak procesa pregovaranja sa Evropskom unijom.
3) Predsjedništvo narodnog evropskog saveza Bosne i Hercegovine izražava spremnost za preuzimanje odgovornosti i obaveza za puni doprinos u jačanju i funkcioniranju državnih institucija, borbi protiv korupcije, jačanju vladavine prava i zakona, nezavisnosti pravosudnih institucija i unapređenju cjelokupne ekonomsko-socijalne situacije u Bosni i Hercegovini.
4) Predsjedništvo Narodnog evropskog saveza Bosne i Hercegovine podržava aktivnosti na uspostavi mješovitog kluba zastupnika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine", navedeno je u saopćenju.
Evropa
SVE JE GOTOVO: Ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lavrov otkrio plan Moskve...
Prije 4 min0
Ekonomija
NEZAPAMĆEN RAST: Bitcoin prvi put u povijesti desegnuo vrijednost od čak...
Prije 22 min0
Društvo
VAŽNE VIJESTI AMBASADORA ARNAUTA: Njemački Bundestag će danas razmatrati produženje...
Prije 30 min0
Gastro
MIRISI I OKUSI DJETINJSTVA: Napravite izvrsne čupavce po tradicionalnom receptu i oduševite ukućane… (VIDEO)
Prije 39 min0
Politika
VELIKE NAJAVE U DOMU NARODA PS BiH. MOGLO BI SE REĆI I IZNENAĐENJE: HDZ BiH šalje zakon o...
20. Maj 20250
Politika
HAOS U REPUBLICI SRPSKOJ: Stvari su se otele kontroli, Milorad Dodik naredio...
21. Maj 20250
Politika
OSVETA SE SERVIRA HLADNA: SDA pripremila "odgovor" za Trojku; na pomolu nova-stara koalicija sa Radončićevim SBB-om?!
19. Maj 20250
Politika
IZETBEGOVIĆ OTKRIO DO SADA NEPOZNATE DETALJE: "Dodik ostaje usamljen, Erdogan je zvao Vučića...!" (FOTO)
Prije 12h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.