Hronika
UDALJEN IZ SLUŽBE: Uhapšen policajac zbog porodičnog nasilja i nedjela protiv spolne slobode
26. Maj 20250
Kap koja je prelila čašu bio je suprugov fizički napad u junu 2023., kada ju je optužio za nevjeru te je vukao za kosu i prijetio kuhinjskim nožem.
Hronika
03. Feb. 2025
0
Zbog maltretiranja i silovanja svoje supruge, koje je trajalo punih 7 godina, 44-godišnji muškarac, inače nadzornik u stanici za tehnički pregled vozila, danas je na zagrebačkom Županijskom sudu nepravomoćno osuđen na ukupno 3 godine i 8 mjeseci zatvora.
Prema iskazu zlostavljane supruge kojem je sud vjerovao, ona je od 2016. do 2023. trpjela zlostavljanje koje je uključivalo prijetnje, verbalno i fizičko ponižavanje, a suprug ju je jednom prilikom i silovao nanoseći joj veliku fizičku bol.
Zbog toga je znala čak i u spavaćici bježati noću iz kuće kako bi izbjegla zlostavljanje. Usprkos zlostavljanju te činjenici da ga je htjela više puta napustiti, uvijek se na kraju izmirila s njim. No zlostavljanje bi se i dalje nastavljalo, najviše u trenucima suprugove alkoholiziranosti te povremenoga konzumiranja kokaina.
Kap koja je prelila čašu bio je suprugov fizički napad u junu 2023., kada ju je optužio za nevjeru te je vukao za kosu i prijetio kuhinjskim nožem. Nakon toga žena je pobjegla iz kuće, te sve prijavila policiji, a sklonjena je u sigurnu kuću gdje je boravila neko vrijeme. U međuvremenu se i razvela. Optuženi 45-godišnjak na sudu je negirao krivnju tvrdeći kako se svađao sa suprugom, no poričući da je bio nasilan.
Međutim, niz izvedenih dokaza rušio mu je odbranu, a zbog čega je na kraju i proglašen krivim. Supruga je u svojem iskazu rekla kako ne želi nikakvu osvetu, te da joj je svejedno koliku će kaznu od dobiti jer je sve odlučila ostaviti iza sebe.
Olakotne okolnost muškarcu bila je ranija neosuđivanost, a nije se pojavio na objavi presude čiju će pravomoćnost čekati na slobodi. Također, određena mu je mjera obaveznog liječenja od ovisnosti, penosi Jutarnji list.
Hronika
UDALJEN IZ SLUŽBE: Uhapšen policajac zbog porodičnog nasilja i nedjela protiv spolne slobode
26. Maj 20250
Hronika
HAOS NAKON PORODIČNE SVAĐE: Nožem ubio oca
13. Maj 20250
Hronika
NASILJE U PORODICI: Uhapšen osumnjičeni da je nanio povrede maloljetnoj kćerki
24. Feb. 20250
Hronika
MONSTRUM JE PRIJE UBISTVA MAJKE OBJAVIO VIDEO SNIMAK: "Od danas, tišina ima da progovori" (VIDEO)
02. Feb. 20250
Svijet
VRHOVNI SUD MU POTVRDIO KAZNU: Iran objesio Mossadovog špijuna
Prije 12 min0
Estrada
NATAŠA BEKVALAC, SRETNA I PONOSNA MAMA: "Moje dijete je diplomiralo. Ti si moj ponos, najveća sreća u životu..."
Prije 15 min0
Regija
HRVATSKI MINISTAR ODBRANE NAJAVIO NOVI VELIKI UGOVOR S FRANCUZIMA: Kupujemo ovo moćno oružje
Prije 17 min0
Svijet
SVIJET JE NA PRAGU PAKLA, AMERIKANCI SVE BLIŽE VELIKOM RATU: "Moćne sile mogle bi ih usisati"
Prije 24 min0
Hronika
KAO DA NEBO GORI: Izraelci ruše iranske rakete iznad Tel Aviva, ali pogledajte šta se dešava kad jedna "prođe" (VIDEO)
14. Jun. 20250
Hronika
POLICIJA NA NOGAMA: Novi detalji likvidacije, dvoje mladih ljudi Andrea i Marijan ubijeni u bijelom Audiju A4
14. Jun. 20250
Hronika
STRAVIČNA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U TREBINJU: Troje poginulih u sudaru motocikla i automobila (VIDEO)
14. Jun. 20250
Hronika
UTVRĐENO DNK ANALIZOM: Tijelo koje je pronađeno u koritu Miljacke kod Pala je sutkinja Kantonalnog suda u Sarajevu Arijana Ljuca
14. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.