OGLASIO SE MILOŠ VUČEVIĆ: Predsjednik Vlade Srbije u tehničkom mandatu izjavio da se neće...

-Ne vidim šansu da se takav scenario desi, rekao je Vučević.

  • Regija

  • 05. Feb. 2025  

  • 0

Predsjednik Vlade Srbije u tehničkom mandatu Miloš Vučević izjavio je danas da je pitanje dana kada će njegova ostavka biti konstatovana u Narodnoj skupštini i istakao da je to ''nezaustavljiv proces'' i da su tu stvari jasne pravno i politički, kao i da nije opcija da on ponovo bude mandatar za sastav nove vlade. 

Vučević je, komentarišući navode u pojedinim medijima o njegovoj ostavci, rekao da oko toga nema igre i da je on dovoljno ozbiljan i odgovoran čovjek i da je 29. januara izašao pred javnost Srbije i saopštio da podnosi neopozivu ostavku.

-Taj proces je nezaustavljiv. A nakon toga do odluke da li ćemo dobiti novu vladu ili će se ići na izbore ja ću voditi vladu u tehničkom mandatu. Tu su stvari vrlo jasne pravno i politički, rekao je Vučević za K1 televiziju.

On je naveo da o održavanju sjednice Narodne skupštine na kojoj će biti konstaovana njegova ostavka odlučuje predsjednica parlamenta u dogovoru sa šefovima poslaničkih klubova i da se na toj sjednici ne odlučuje o ostavci već se samo konstatuje.

Dodao je da očekuje da će sjednica Skupštine biti vrlo brzo održana navodeći da je riječ o procesu koji istovremeno obuhvata i političke konsultacije i razgovore da bi sjednica bila održana.

Objasnio je da kada Narodna skupština konstatuje ostavku, počinje da teče rok od 30 dana za izbor nove vlade ili za izlazak na izbore i da se period do zakazivanja i održavanja sjednice koristi za razgovore među partnerima i političkim činiocima.

Vučević je kazao da se ne mogu zanemariti i društveno političke okolnosti, protesti, neuspjeli pokušaji dijaloga o ispunjavanju zahtjeva studenata.

-Nije to samo jedna stvar koju možete posmatrati izolovano. Ali da rasteretim dušebrižnike - taj proces je nezaustavljiv i pitanje dana kada će biti urađeno, rekao je Vučević.

Na pitanje o ocjenama pojedinih analitičara da je izvjesnija nova vlada i da će on ponovo bit mandatar, Vučević je rekao da je to pravno i politički moguće, ali da nije opcija i nije tema u ovom trenutku.

-Ne vidim šansu da se takav scenario desi, rekao je Vučević.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...