Regija
SRPSKI MEDIJI SE NE USUDE OVO OBJAVITI: Vučić se tragično ponizio i možda će završiti kao Milošević
19. Sep. 20250
Poslije ovog, reklo bi se, neslaganja unutar umjetničke porodice, dirigentkinja Ana Zorana Brajović je napadnuta pred maloljetnim djetetom.
Regija
16. Feb. 2025 16. Feb. 2025
0
Poslušnost se i te kako isplati! Dokaz za to je i zlatna medalja za zasluge, kojom je povodom Dana državnosti Srbije, predsjednik Aleksandar Vučić odlikovao Ljubicu Vraneš, opersku pjevačicu i poslanicu SNS-a, poznatu po tome što je poslije opere "Pepeljuga" u Narodnom pozorištu, odbila da pruži ruku dirigentkinji, kojoj je ruka bila u crvenoj rukavici, i zajedno se poklone publici!
Operska prvakinja u operi "Pepeljuga", Đoakina Rosinija, krajem decembra u Narodnom pozorištu igrala je naslovnu ulogu.
Nakon predstave dirigentkinja Ana Zorana Brajović poklonila se publici sa crvenom rukavicom na jednoj ruci, simbolom studenskih protesta zbog ubistva 15 osoba u padu nadstrešnice u Novom Sadu i nereagovanja institucija, piše beogradski portal Direktno.rs.
Gest dirigentkinje je pozdravila publika, ali koleginica iz operskog ansambla Ljubica Vraneš ne, jer je odbila da Ani Zorani Brajović pruži ruku.
Poslije ovog, reklo bi se, neslaganja unutar umjetničke porodice, dirigentkinja Ana Zorana Brajović je napadnuta pred maloljetnim djetetom. Za razliku od nje, opersku prvakinju, inače narodnu poslanicu SNS-a (mandat joj je potvrđen 6. februara prošle godine), odlikovao je predsjednik, jer su on i njegovi saradnici procijenili da je ona doprinijela ugledu Srbije u svijetu.
Prvakinju opere Narodnog pozorišta, predsjednik nije zaboravio, ali jeste direktora novosadske Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoja Stojkovića. Doduše, poslije klečanja i molitvi u školskom dvorištu, predsjednik nije obećao da će odlikovati direktora čiju smjenu zahtjeva većina učenika i roditelja, već da će "razmisliti o tome".
Možda je i razmislio, pa shvatio da u ovom momentu nije baš najpametniji potez da Stojkovića odlikuje. Ili je, jednostavno, zbog silnih obaveza, prevashodno u borbi protiv unutrašnjeg neprijatelja, zaboravio na direktora Jovine gimnazije.
Regija
SRPSKI MEDIJI SE NE USUDE OVO OBJAVITI: Vučić se tragično ponizio i možda će završiti kao Milošević
19. Sep. 20250
Regija
VUČIĆ PUN SEBE: "Jedva čekam da objave studentsku listu, opozicija će na izborima doživjeti teži poraz nego prošli put"
19. Sep. 20250
Regija
VUČIĆ NA BANJICI VEĆ PREBROJAO KOLIKO JE LJUDI NA SKUPOVIMA: "Kod nas 12.500, kod njih 60"
13. Sep. 20250
Regija
AUSTRIJSKI MEDIJ PIŠE: Vučićev režim nastavlja sa represijom i zastrašivanjem
07. Sep. 20250
Rat u zalivu
OVO JE NEVJEROVATNO: Amerika će "odmrznuti" 7 milijardi dolara iranskih sredstava kako bi postigli mir
Prije 4 min0
Politika
ZASTUPNIK SDA, EDIN RAMIĆ: "Kada je Trojki pao rejting, počeli su izbacivati SNSD iz vlasti što je..." (VIDEO)
Prije 12 min0
Svijet
TAJVAN KRENUO PUTEM HONG KONGA: Histororijski susret - da li je liderka Cheng Li-wun stigla u Peking da spriječi rat...
Prije 20 min0
Evropa
PREMIJER ŠPANIJE HRABRO PRKOSI TRUMPU, POZVAO NA STVARANJE EU VOJSKE: "Ne za 10 godina, već sutra"
Prije 24 min0
Regija
SRBIJANSKI DIPLOMATA NAJAVLJUE: Ako padne Viktor Orban, slijede teški dani za Aleksandra Vučića, ali pazite šta Mađari rade u Republici Srpskoj...
09. Apr. 20261
Regija
KRAJ KILOMETARSKIM KOLONAMA: Stiže "free-flow", a evo što bh. vozači moraju znati prije ulaska na hrvatske autoceste
09. Apr. 20260
Regija
CURE DETALJI HAOSA U SRBIJI: Uhapšeno više zaposlenih u Naftnoj industriji Srbije, sumnjiče se za...
09. Apr. 20260
Regija
BORBA KNEZOVA: Sarajevski "zaokret" Aleksandra Vučića i slamanje Dodika!
07. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.