Svijet
VELIKA OČEKIVANJA SU BRZO UTIHNULA: Alonso prodaje mladu zvijezdu Real Madrida?
Prije 16 min0
Dodao je kako ne postoji pritisak zbog kojeg bi promijenio svoju odluku
Vijesti
03. Mar. 2025
6
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nije dao saglasnost za slijetanje vojnog aviona iz Mađarske u Bosnu i Hercegovinu.
"Odbio sam da dam saglasnost za prelet/slijetanje vojnog aviona iz Mađarske u Bosnu i Hercegovinu. Saglasnost je tražena za slijetanje vojnog aviona na aerodrom u Sarajevo, pa zatim na aerodrom u Banja Luku", napisao je Helez.
Zašto je baš vojni avion trebao sletjeti na aerodrom u Banju Luku ostaje nejasno, kaže Helez.
"Ali u kontekstu dolaska 70 pripadnika specijalne antiterorističke jedinice MUP Mađarske kao podrška MUP RS, u ovom vremenu je svakako simptomatično", dodaje on.
Premijer Mađarske Viktor Orban, nastavlja Helez, predsjedniku manjeg bosanskohercegovačkog entiteta Miloradu Dodiku konstantno pruža podršku u njegovom nasrtaju i podrivanju ustavnog poredaka Bosne i Hercegovine.
"Duboku sam ubijeđen da je dolazak vojnog aviona iz Mađarske imao za cilj pružiti neki vid podrške Miloradu Dodiku i kliki okupljenog oko njega u razbijanju Bosne i Hercegovine. Zbog odbijanja davanja saglasnosti za pomenuti prelet/slijetanje vojnog aviona sam prethodna tri dana trpio ogromne pritiske, kako od dijela međunarodne zajednice, tako i od domaćih mešetara. Ništa nije važnije od Bosne i Hercegovine, niti ja, niti moja pozicija", naglasio je Helez.
Dodao je kako ne postoji pritisak zbog kojeg bi promijenio svoju odluku.
"Oni koji me poznaju, znaju da ne postoji pritisak pred kojim bih pokleknuo i promijenio odluku. Čak, što veći pritisak, to sam sigurniji u svoju odluku. S obzirom da predsjednik manjeg bosanskohercegovačkog entiteta Milorad Dodik stalno govori da Bosne i Hecegovina nije država, da je RS država, pitam zašto mu onda nije sletio vojni avionu Banja Luku", zaključio je Helez.
Svijet
VELIKA OČEKIVANJA SU BRZO UTIHNULA: Alonso prodaje mladu zvijezdu Real Madrida?
Prije 16 min0
Vijesti
VARLJIVO LJETO: Danas se u ovim krajevima BiH može očekivati čak i kiša...
Prije 19 min0
Vijesti
VUČIĆ BI SADA NAJRADIJE UDARIO GLAVOM U ZID: "Na protestima je čovjek kojem sam obezbijedio platu od 5.000 eura, odmah sam..."
Prije 6h0
Svijet
"NAŠA BOL NE ZASLJEPLJUJE NAS ZA PATNJU DRUGIH": Palestinci u Gazi protestovali sa slikama ubijene izraelske djece
Prije 6h0
Vijesti
NEŠTO SIGURNO SPREMAJU: U Sarajevo ušao konvoj vojnih vozila EUFOR-a
28. Jun. 20250
Vijesti
BORJANA KRIŠTO DOVEDENA PRED ZID: Mora imenovati Vukanovića...
Prije 22h2
Vijesti
TUŽNA VIJEST IZ SARAJEVA: Napustio nas je prof. dr. Emir Solaković, veliki čovjek i vrsni hirurg
29. Jun. 20251
Vijesti
MIRO LAZOVIĆ ZA "SB" O PREDMETU KOVAČEVIĆ: "Kratkovidna politika 'Trojke' ne shvaća da je Čović neraskidivo vezan za rušilačku politiku Dodika"
28. Jun. 20253
trenutak ...
Komentari - Ukupno 6
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.