Politika
HEROJI NA SUDU, IZDAJNICI NA VLASTI: Politički kukavičluk uništava državu
02. Nov. 20250
Milorad Dodik, Radovan Višković i Nenad Stevandić osumnjičeni su za krivično djelo rušenje ustavnog poretka.
Vijesti
18. Mar. 2025
0
Glavni državni tužilac, Milanko Kajganić, prisustvao je konferenciji „Pravosuđe BiH 2025: Na pragu reforme VSTV-a i novi pravci u borbi protiv korupcije“ koju je organizovao Transparency International BiH.
Kajganić je tokom cijele konferencije izbjegavao novinre, kao i odgovore na pitanja koja se tiču aktuelne pravosudne situacije u procesu protiv rukovodstva Rs.
Ipak, na insistiranje novinara, Milanko Kajganić nije demantovao kako postoje poteškoće na relaciji Tužilaštva BiH i određenih policijskih agencija.
Na pitanje kako se u Tužilaštvu BiH nose sa situacijom u kojoj možda u svakom trenutku nemaju podršku u punom kapacitetu određenih policijskih agencija, prije svega SIPA-e, Kajganić odgovara:
“Spomenuli ste SIPA-u, mi smo između ostalog, u predmetu visoke korupcije, procesuirali između ostalog i zamjenika direktora SIPA-e, pa nismo uspjeli da izvršimo lišenje slobode, ali evo ja sam već odgovorio na ta pitanja faktički koja se tiču poteškoća u radu. Kada imamo poteškoće, gledamo na koji način da ih prevaziđemo, mi u okviru Tužilaštva ili zajedno s drugim policijskim i bezbjedonosnim agencijama u BiH. Tako je bilo do sada i tako će biti ubuduće jer nemamo druge alternative”, diplomatski je odgovorio Kajganić.
Podsjetimo, Milorad Dodik, Radovan Višković i Nenad Stevandić osumnjičeni su za krivično djelo rušenje ustavnog poretka. No, SIPA je procijenila prevelikim sigurnosnim rizikom njihovo privođenje. Za njima je raspisana centralna potraga, a Sud BiH im je već odredio pritvor. Svi osumnjičeni su na slobodi, te i dalje aktivno politički djeluju, prenosi N1.
Politika
HEROJI NA SUDU, IZDAJNICI NA VLASTI: Politički kukavičluk uništava državu
02. Nov. 20250
Politika
KAJGANIĆ I TUŽILAŠTVO BiH OSTAVILI ĆULUMA NA POZICIJI: Saradnju sa rušiocem ustavnog poretka nastavili Delegacija EU i SAD
13. Sep. 20250
Vijesti
DODIK PROZVAO TITA PA SE OBRUŠIO I NA EU: "Iza svega stoji obračun muslimana i kršćana"
10. Avg. 20251
Vijesti
OGLASILO SE TUŽILAŠTVO BiH: Poznato ko je prijetio glavnom tužiocu Tužilaštva BiH Milanku Kajganiću...
08. Avg. 20250
Hronika
ZAPLIJENJENA ŠIROM CENTRALNOG DIJELA REGIJE: Afganistan uništio stotine tona droge
Prije 15 min0
Politika
VUKOVIĆ OTKRIO DIL AMERIKE I DODIKA: "Državna imovina i NATO; Briga ga za RS! Više voli Čovića od Srba" (VIDEO)
Prije 23 min0
Šareni svijet
OBJAVLJENA LISTA NAJSIGURNIJIH ZEMALJA NA SVIJETU: Jedna je u našem komšiluku
Prije 30 min0
Vijesti
ŠTA KAŽU PODACI CIA-e: Tvrde da trenutno u BiH živi...
Prije 34 min0
Vijesti
MUP HRVATSKE ZA "SB" DAO POJAŠNJENJE: Milorad Dodik ne bi bio vraćen sa granice Hrvatske, evo zašto...
07. Nov. 20251
Vijesti
DRAŠKO AĆIMOVIĆ OTKRIVA AMERIČKE PLANOVE NAKON ŠTO SE DODIK NAGODIO: "Ana Trišić-Babić bit će..."
Prije 23h0
Vijesti
HDZ IZDAO NAREDBU: Blokirati odluku o dodjeli koncesije rudniku Gračanica!
07. Nov. 20250
Vijesti
NERVOZA U ČOVIĆEVIM REDOVIMA: "Bošnjačke stranke, po istom principu kako već biraju sebi prihvatljivog Hrvata u Predsjedništvu, sada žele..."
08. Nov. 20251
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.