"PRONAŠAO SAM PRAVI PUT": Hrvatski sportista Livaja tražio greške u Kur’anu pa postao musliman

Njegov prelazak na islam bio je rezultat ličnog istraživanja i duhovnog puta.

  • Regija

  • 22. Mar. 2025  

  • 0

Dominik Livaja (rođen 1987. u Osijeku) je hrvatski sportista i biznismen koji je prije 13 godina prešao na islam. U Osijeku je završio gimnaziju i Ekonomski fakultet, a tokom školovanja se aktivno bavio sportom, posebno džudom i sambom, te je osvojio brojne medalje na domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Nakon završetka sportske karijere, posvetio se preduzetništvu i trenutno vodi nekoliko firmi u Hrvatskoj i inostranstvu.

Njegov prelazak na islam bio je rezultat ličnog istraživanja i duhovnog puta. Naime, Dominik je prvobitno tražio greške u Kur’anu, ali je tokom tog procesa došao do saznanja koja su ga navela da prihvati islam.

O svom iskustvu govorio je u intervjuu pod nazivom “Tražio sam greške u Kur’anu pa sam postao musliman". Kako je Livaja prešao na islam pogledajte ovdje. 

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...