PILOT KOJI JE PREŽIVIO PAD AVIONA KOD SISKA: “Uspio sam pogledati otkud puše vjetar”

Nakon što novi pokušaj paljenja motora nije dao rezultata, Šuker je shvatio da mora pronaći prikladan teren na koji će pokušati spustiti avion.

  • Hronika

  • 07. Apr. 2025  07. Apr. 2025

  • 0

“Po krivu je krenulo neposredno nakon polijetanja, nakon nekih 35 ili 40 sekundi nakon što sam se odlijepio od tla i već nakon prvog zaokreta, na oko 150 metara od tla, motor aviona je počeo gubiti snagu. Osjetilo se na zvuku da nešto nije redu i nedugo zatim je stao motor”, ispričao je pilot Zdenko Šuker za Dnevnik Nove TV.

Nakon što novi pokušaj paljenja motora nije dao rezultata, Šuker je shvatio da mora pronaći prikladan teren na koji će pokušati spustiti avion.

“Uspio sam samo pogledati vjetrulju. Vidio sam odkud puše vjetar, okrenuo sam avion u smjeru vjetra i tu sam, recimo, dobio malo opstrujavanja krila da mi omoguće da mogu prizemljiti avion što je sigurnije i jednostavnije moguće”, objasnio je Zdenko Šuker.

Pilot kaže i da ovo nije kraj njegove karijere.

“Ja sam zapravo na početku svoje pilotske karijere, sad kreće nova pilotska karijera s novim iskustvom”, zaključio je.

Objasnio je i da je njega danas spasilo, uz malo sreće, i strogo pridržavanje pravila.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...