Gastro
DANAS NEŠTO NA KAŠIKU: Poklanjamo novi recept za pripremu graška, nećete se pokajati...
Prije 12 min0
Večernjak piše da bošnjačke stranke izbjegavaju bilo kakvu raspravu o promjeni izbornog zakonodavstva i "čine sve da Hrvati i dalje ne biraju svog člana Predsjedništva BiH".
Mini market
08. Apr. 2025
0
Mostarska redakcija Večenjeg lista piše kako su "bošnjačke stranke odlučile srušiti kvorum Doma naroda na identičan način na koji to rade predstavnici vodeće srpske stranke, SNSD-a Milorada Dodika".
"I dok se uopće, čak ni kod međunarodnih predstavnika, ne propitkuje zašto to bošnjačke stranke rade, istodobno se još uvijek razmišlja na 24 sata suspendirati Ustav BiH i omogućiti izbacivanje SNSD-a iz vlasti jer ova stranka rušenjem kvoruma sprječava promjenu vlasti."
Večernjak piše da bošnjačke stranke izbjegavaju bilo kakvu raspravu o promjeni izbornog zakonodavstva i "čine sve da Hrvati i dalje ne biraju svog člana Predsjedništva BiH".
Večernji list / Screenshot
List prenosi da je državni ministar pravosuđa Davor Bunoza na društvenoj mreži X izrazio svoje nezadovoljstvo ne samo bošnjačkom politikom već i stavom Misije OESS-a u BiH.
"Svojim stavom o predloženom Izbornom zakonu BiH Misija OESS-a pokazala je da ne uvažava stav Ustavnog suda BiH (odluke: U-3/17 i U-23/14). Umjesto da podupire opće načelo demokracije u skladu s presudama Ustavnog suda, Misija čini suprotno, doprinoseći daljnjim etničkim podjelama u BiH. Uz dio domaćih aktera koji ne priznaju Ustavni sud BiH, čini se da im se sada pridružila i Misija OESS-a u BiH", podučio je Bunoza Misiji OESS-a.
U biti, piše Večernji list, bošnjačke stranke, čini se, žele zadržati postojeći izborni sustav koji im omogućuje, zahvaljujući brojčanoj nadmoći, utjecati na izbor hrvatskog člana Predsjedništva BiH, čime se Hrvatima uskraćuje legitimno predstavljanje. "
"Prijedlozi hrvatskih stranaka, koje je Ustavni sud potvrdio kao ustavne, upravo nastoje ispraviti tu nepravdu, osiguravajući da svaki konstitutivni narod bira svog predstavnika bez presudnog miješanja drugih. Bošnjačka politika pribjegava blokadama i vetima, čime ne samo da sprječava reforme već i podriva temelje BiH kao zajednice ravnopravnih naroda", piše Večernji list.
Gastro
DANAS NEŠTO NA KAŠIKU: Poklanjamo novi recept za pripremu graška, nećete se pokajati...
Prije 12 min0
Regija
HAOS U SUSJEDSTVU: Snijeg zatrpao autocestu, kamioni ne mogu prema moru...
Prije 19 min0
Zdravlje
OPASNOST PRIJETI: Ukoliko imate ove simptome mogli bi biti u velikim problemima, ali nije sve izgubljeno...
Prije 22 min0
Auto
TEKTONSKE PROMJENE: Dizelaši polako odlaze u povijest, evo šta se događa na europskom tržištu automobila...
Prije 32 min0
Mini market
"PROVEO SE KAO BOS PO TRNJU...": Nebojša Vukanović, nakon oštre debate sa Radovanom Kovačevićem...
24. Mar. 20261
Mini market
MIRELA NA PUTU: Nakon masakra nad 150 iranskih djevojčica Bećirovićeva supruga na Melanijinom skupu o pravima djece
23. Mar. 20261
Mini market
VUKANOVIĆ IZAZVAO HAOS U NARODNOJ SKUPŠTINI: "Obren je prvo bio Turčin, pa onda postao vojvoda..."
25. Mar. 20260
Mini market
MINISTAR RAMO ISAK: "Milorade, kad te pritisnu, i nogama i rukama ćeš..."
Prije 23h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.